Program V4 Startup Force pokračoval v Praze. Česko reprezentuje Behavera

Program V4 Startup Force má za sebou další zastávku, tentokrát v pražském sídle startupového inkubátoru UP21, který je jedním z jeho partnerů.Českou republiku reprezentuje Behavera, která inovuje proces náboru a rozvoje zaměstnanců na základě simulačních her a behaviorálních dat. Za Slovensko se účastní Minty, dále maďarský fintech Péntech a polský Secfense. Hlavním cílem programu, který odstartoval 4. listopadu v Budapešti, je podpora startupů, intenzivnější navazování vztahů s korporacemi aktivními v regionu a potenciálními lokálními partnery. A především posilování startupové komunity a vzájemné předávání zkušeností.

„Partnerství s V4 Startup Force je pro nás jednou z klíčových aktivit, které slouží k propojování startupové scény napříč Evropou. Těší mě, že se v UP21 představily opět kvalitní projekty, které si navzájem mohly mnohé předat. Cílem programu je seznámit účastníky se zástupci českých firem a investory, zároveň však klademe důraz na vzájemnou výměnu zkušeností včetně těch, které se nepovedly, nebo prostě nefungovaly. Ty považujeme za vůbec nejcennější, jsou totiž klíčové pro budování silné komunity,“ říká Vítek Šubert, spoluzakladatel a CEO inkubátoru UP21.

„Program V4 Startup Force mě příjemně překvapil hned na několika rovinách. Jednak výborné a praktické workshopy zaměřené přesně na fázi, ve které se naše firma nachází. Každé téma jsme hned druhý den začali rozebírat s týmem a implementovat drobné i větší zlepšováky v oblasti růstu. Zároveň musím zmínit i spoustu schůzek s potenciálními klienty a partnery v jednotlivých zemích V4, které měly správný drive a rychle vedly k nalezení možností spolupráce. V neposlední řadě byl super také organizační tým Design Terminal doplněný o místní partnery, kteří odvádějí skvělou práci. V dnešní nabídce různých programů pro startupy je V4 Startup Force rozhodně na špici jak svým formátem, tak intenzitou i zaměřením,“ uvádí Igor Kubíček, spoluzakladatel a CEO Behavera.

V4 Startup Force přináší startupům unikátní příležitost cestovat po hlavních městech zemí visegrádské čtyřky a přitom získat zkušenosti od zkušených mentorů. Ti provedou účastníky hlavními fázemi života startupu a pomohou jim najít vhodné partnery z velkých korporací i lokálního byznysu. Celý program je bezplatný a pomáhá prosadit se na zahraničních trzích s řešeními, která odráží nejnovější trendy a mohou se uplatnit i v globálním měřítku.

Český startup Behavera pomáhá firmám objevit talentované lidi a rozvíjet své týmy

Český startup Behavera přináší inovativní digitální nástroje do oblasti náboru, výběru a rozvoje lidí. Pomocí automatizovaných HR-botů a simulačních her mohou firmy měřit u svých zaměstnanců a uchazečů kulturní preference, přenositelné pracovní kompetence nebo manažerské dovednosti. Díky takto získaným behaviorálním datům pak HR ředitelé a manažeři snadněji vybírají správné uchazeče, pomáhají zaměstnancům rozvíjet jejich potenciál a stmelují týmy.

Slovenský Minty vytváří platformu, která spojuje grafické designéry s potenciálními klienty. Jejich řešení usnadňuje proces jednání a administrace. Uživatelé si mohou rovněž skrze platformu vyžádat vizuály a ilustrace, takže se nemusí spoléhat na úložiště a další alternativní způsoby.

Polský startup Secfense se zaměřuje na bezpečnost dat, kterou posouvá o úroveň výše. A to díky dvoustupňovému šifrování hesla (metoda 2FA), které lze snadno a levně integrovat do IT systému, a to i u velkých společností.

Zástupcem v oblasti fintechu je maďarský PénTech, který přináší vlastní faktoringovou službu určenou pro malé a střední podniky. Ty umožní klientům rychlou a pohodlnou finanční podporu bez papírování – tedy financování krátkodobých úvěrů poskytnutých při dodávkách zboží a služeb. Péntech dokáže toto řešení zprostředkovat finančním institucím a velkým společnostem, aby tento produkt využívaly pod vlastní značkou.

Redakčně upravená tisková zpráva UP21

O UP21

UP21 je CEE inkubátor a investor, který startupům nabízí 5 klíčových věcí pro to, aby mohly vzlétnout: finanční investici, kopilota, navigační plán, neocenitelnou síť obchodních kontaktů a komunitu. Pro každý startup UP21 vytváří a personalizuje navigační plán a inovátory vede na jejich cestě k úspěchu v duchu svého motta „Investice nestačí. Chtějte svého kopilota“.

• Témata: Inovace a startupy

Doporučujeme