Průmyslová zóna Letiště Hradec Králové se rozroste

Na koordinaci rozvoje zóny spolupracují rovněž zástupci CzechInvestu a ESA BIC Prague.Možnosti rozvoje průmyslové zóny Letiště Hradec Králové konzultovali začátkem srpna zástupci CzechInvestu a kosmického inkubátoru ESA BIC Prague společně s ředitelem Leteckých služeb Hradec Králové a zástupci sdružení Pure Flight. V místním Technologickém centru diskutovali o příležitostech stávajících leteckých firem v průmyslové zóně a o potenciálním vhodném investorovi.

Kromě vzájemné koordinace při rozvoji průmyslové zóny se hovořilo o propojení kosmických start-upů z inkubátoru ESA BIC Prague s místními firmami v oblasti vývoje dronů, zpracování kompozitních materiálů a přesného strojírenství.

Technologické centrum Hradec Králové na setkání rovněž představilo činnost Digital Innovation Hubu, který v místě podporuje digitální inovace a rozvoj podnikání, a Centra aplikovaného výzkumu Přírodovědecké fakulty Hradec Králové. Součástí návštěvy byla i prohlídka letiště a zkušebny leteckých motorů Praga Avia Českého vysokého učení technického. Firma Phoenix Air pak představila elektrické letadlo ΦNIX.

Foto: CzechInvest

• Oblasti podnikání: Letecký průmysl

Doporučujeme