Putovní akce představila ve Vietnamu pivovarnický průmysl

Brew Asia je nejvýznamnější networkingová událost pivovarnického průmyslu ve východní Asii. Jedná se o putovní akci, která přitahuje sládky, obchodníky, majitele podniků i milovníky piva z celého světa.

Minulý rok se konference konala v Bangkoku, letos se akce uskutečnila ve dnech 19. a 20. října 2023 v Ho Či Minově Městě v konferenčním centru GEM. Příští rok bude Brew Asia na Tchaj-wanu.

Ilustrační fotografie

Brew Asia je úzce specializovaný veletrh, konference probíhají ve dvou prostorných sálech a doprovodné akce v pivovarech a barech po celé desetimilionové metropoli. Na závěr byla vyhlášena soutěž Asia Beer Championship o nejzajímavější a nejkvalitnější piva.

ExportMag.cz: Výrobce tradiční slivovice ze Zlínska oslavil 100 let a začíná prodávat i do zahraničí

Pivní evoluce, která se soustředí na americká, evropská a australská řemeslná piva se díky sládkům a nadšencům dostala před několika lety i do Vietnamu. Média poukazují doslova na posedlost řemeslným pivem, či řemeslným pivním šílenstvím. V centru Ho Či Minova Města dnes najdete minipivovar, bar či restauraci s řemeslným pivem téměř na každém rohu.

Brew Asia 2023 se nezúčastnil žádný z velkých komerčních pivovarů, ale pouze místní řemeslné pivovary, dodavatelé technologií, sladu, chmele aj. Hlavním sponzorem akce byla francouzská firma Fermentis, která dodává pivovarské kvasnice.

Firma Soufflet prezentovala slad mj. i ze svých pěti českých sladoven. Jeden místní distributor měl ve své expozici vzorky českého chmele (sušené šišky) a lahvové pivo Holba Šerák. Z několika distributorů chmele dominoval na veletrhu německý Barth Haas.

Autor: Luboš Marek, místní zástupce ČR pro agro-potravinářství, velvyslanectví ČR v Hanoji. Více informací o nástrojích Ministerstva zemědělství na podporu exportu naleznete na webu eagri.cz v Proexportním okénku.

• Teritorium: Asie | Vietnam | Zahraničí
• Témata: Zahraniční obchod
• Oblasti podnikání: Potravinářský průmysl

Doporučujeme