Reflect Festival spojil české startupy s Blízkým východem

Desítky sjednaných nebo uzavřených investičních dohod mezi osmi tisíci registrovanými účastníky a nové strategické kontakty jsou výsledkem dvoudenního networkingu na největším technologickém festivalu Reflect, který se v září konal na Kypru.

Reflect svedl již pošesté dohromady startupy a investory z rozvíjejících se evropských trhů a Blízkého východu spolu s klíčovými lidmi česko-slovenského startupového ekosystému.

Ilustrační fotografie

Novinkou letošního ročníku byla také soutěž pro zakladatele z celého regionu, které se zúčastnilo 300 mladých startupistů. Vítězem se stal startup Soula, který přímo na festivalu získal okamžitou investici pro svůj růst.

„Díky letošnímu apetitu investorů padlo na festivalu Reflect několik dohod. Limassol je přitom ideálním místem pro podporu zmíněného ekosystému. Přímořské prostředí, nabitý program a strategická vzdálenost necelých tří hodin letu prakticky z jakéhokoli hlavního města rozvíjející se Evropy přilákaly na letošní ročník obrovské množství návštěvníků,“ popisuje pořadatel akce a zakládající partner středoevropského VC fondu Zero one Hundred Dušan Duffek.

„Mezi návštěvníky bylo tradičně mnoho řečníků a startupů z českého a slovenského inovačního prostředí,“ dodává Duffek.

Networking zakladatelů a investorů z 35 zemí

Reflect přinesl veřejný program na několika pódiích, ale také salonky pro VIP investory. Organizátoři festivalu sestavili program s ohledem na různé preference účastníků. Zatímco někteří dávali přednost inspirativnímu obsahu a přednáškám, jiní festival navštívili s úmyslem popovídat si s lidmi, se kterými se v běžné pracovní rutině nesetkají.

Zrychlený vízový proces může vyřešit nedostatek kvalifikovaných pracovníků pro startupy

Letos to byly osobnosti místního ekosystému jako Simona Kijonková, CEO Packety, Lubo Smid, CEO STRV, Peter Ďuriš, CEO Kickresume, nebo Marek Rosa, CEO GoodAI & Keen Software House, a mnoho dalších. Nechyběli ani zástupci mezinárodních investičních fondů, jako jsou Vibe Capital, Earl Grey Capital, Startup Wise Guys, Zero one Hundred a andělští investoři z celé Evropy a Blízkého východu. Festivalu se zúčastnili také kyperští politici.

„Na Reflectu se vždy do jisté míry zastaví čas. Venku je krásně, lidé se přepnou do téměř prázdninového režimu, ale mají kolem sebe tolik podnětů, že chtějí podnikat nebo se vzdělávat. A to je náš záměr už více než šest let,“ sděluje Stylianos Lambrou, spoluzakladatel festivalu.

Reflect X: Bleskovou investici vyhrál AI nástroj pro rodiče

Letošní novinkou, která festival završila, byla startupová soutěž ReflectX, jejímž cílem bylo posvítit si na nejslibnější mladé startupy z regionu a poskytnout vítězi okamžitou investorskou vstupenku pro jeho růst.

Z 300 přihlášených startupů vybrala odborná porota kyperský startup Soula. Založila jej Natallia Miranchuk, původem z Běloruska, žijící na Kypru, která se již 15 let věnuje projektům v oblasti mateřství a rodičovství. Soula je aplikace vycházející z anglického názvu duše a jejím cílem je poskytnout rodičům personalizovaný vzdělávací nástroj o porodu a rodičovství, podpořený technologií umělé inteligence.

„Jsme nadšeni z toho, jak celý festival proběhl, a máme perfektní zpětnou vazbu. První ročník ReflectX zaznamenal obrovský zájem, a právě proto jej plánujeme v budoucnu výrazně rozšířit a vytvořit celoroční startupový program, který bude na Kypr pravidelně přivážet startupy v rané fázi,“ uzavírá Duffek.

Redakčně upravená tisková zpráva Reflect

• Teritorium: Česká republika | Slovensko

Doporučujeme