Rostoucí náklady na energie ve Velké Británii

Nová premiérka Liz Trussová představila svůj plán podpory, který má domácnostem a podnikům pomoci vyrovnat se s rostoucími náklady na energii.

V rámci opatření bude od 1. října zaveden roční cenový strop ve výši 2 500 liber. Opatření pro spotřebitele má platit dva roky. Pro podniky je připraveno šestiměsíční schéma, které bude poskytovat podporu rovnocennou té, která je nabízena spotřebitelům. Režim podpory pro podniky bude po třech měsících přezkoumán.

Ilustrační fotografie

Generální ředitel Association of Convenience Stores (ACS) James Lowman řekl: „Vítáme oznámení o podpoře podniků, která je velmi potřebná a dlouho očekávaná. Volali jsme po cenovém stropu pro obchody v souladu. I když nás těší, že vláda přijala opatření na podporu podniků s jejich stoupajícími náklady na energii, je nám jasné, že místní obchody mohou potřebovat pomoc i po uplynutí současného 6měsíčního časového rámce.“

Obchodníci a průmysl očekávají informace o dalších opatřeních po uplynutí šesti měsíců. Premiérka také oznámila vznik nové pracovní skupiny pro dodávky energie, vytvořené za účelem vyjednávání dlouhodobých energetických kontraktů s domácími a mezinárodními dodavateli.

Autoři: Paul Wilkins a Tibor Angyal, místní zástupci ČR pro agro-potravinářství, velvyslanectví ČR v Londýně. Více informací o nástrojích Ministerstva zemědělství na podporu exportu naleznete na webu eagri.cz v Proexportním okénku. Zdroj

• Teritorium: Evropa | Velká Británie | Zahraničí
• Témata: Ekonomika ve světě
• Oblasti podnikání: Energetika

Doporučujeme