Rozvojová spolupráce na veletrhu Medica 2022 v Německu

Ve společné expozici českých firem na veletrhu Medica 2022 v německém Düsseldorfu se představily české firmy v oboru výroby zdravotnických technologií.

Díky projektu ekonomické diplomacie se jednalo i o možnostech zapojení českých firem do zahraniční rozvojové pomoci především na Ukrajině, a to ve spolupráci s německou rozvojovou agenturou GIZ (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit).

Ilustrační fotografie

V Düsseldofu proběhl v listopadu 2022 nejvýznamnější veletrh v oboru zdravotnických technologií v Evropě Medica. Po covidové pandemii se veletržní business opět zvedá a výjimkou není právě obor zdravotnických technologií.

Na veletrhu Medica byl v letošním roce tradiční stánek Asociace výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků (AVDZP), který podpořilo Ministerstvo průmyslu a obchodu.

Český aplikátor Tugi zlomí strach lidí z injekcí

V rámci veletrhu zorganizoval Zastupitelský úřad ČR Berlíně projekt ekonomické diplomacie, který umožnil navázání kontaktů českých firem do zahraniční rozvojové spolupráce, konkrétně s německou rozvojovou agenturou GIZ. Tématem byla hledání synergií projektů ČR a Spolkové republiky Německo, a to především německých programů na podporu nemocnic na Ukrajině.

Během veletrhu byla kromě toho na společné expozici AVDZP také prezentována česká 3D nemocnice – tedy prezentace českých řešení ve zdravotnictví pro hlavičkou AVDZP. Tento projekt vznikl díky podpoře České rozvojové agentury a jeho cílem je především poskytnout v cílových zemích rozvojové spolupráce přehled o možnostech dodávek komplexních českých řešení.

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v Düsseldorfu (Německo).

• Teritorium: Evropa | Německo | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Zdravotnická technika

Doporučujeme