S florbalovými holemi dobyli Česko, teď je objevuje svět

Jako by Jaroslav Větrovec před dvaceti lety věděl, že Česko postihne florbalové šílenství. Jeho firma Sport 2020 tehdy začala v malé dílně vyrábět hokejky, se kterými dnes hrají statisíce nadšenců po celém světě.

Devítiletý klučina dá soupeři gól, zavýská radostí a zálibně si prohlíží čepel florbalové hole s označením Arex Sirius Proxima. Ví, že se vyrábí v Česku? „No jasně. Doma mám ještě další. Jednu dostal i mladší brácha,“ hlásí hrdě.

„S Arexkami dneska hraje většina dětí. Florbal je na školách fenoménem a české hokejky jasně vedou. Jsou levnější než zahraniční a rozdíl v kvalitě nepoznáte,“ říká v tělocvičně zelenečské základní školy jeho otec Pavel Michálek. I on před lety propadl kouzlu v tuzemsku nejpopulárnějšího a nejmasovějšího amatérského sportu.

Hole zmíněné značky se sestavují v dílně na Příbramsku. Firma Sport 2020 je dnes největším výrobcem florbalek u nás. V posledních letech s nimi vyrazila do světa a zájem roste.

Sázka na černého koně

Majitel firmy Jaroslav Větrovec objevil raison d´etre v tom, že bude dělat radost florbalovým nadšencům, před více než dvaceti lety.

Původně se přitom v Drahenicích u Březnice vyráběly jen klasické dřevěné hole na lední hokej. Přechod k florbalu byl sázkou na černého koně, v roce 1996 značně riskantní. Sport totiž v České republice téměř nikdo neznal.
• Teritorium: Česká republika