Série podcastů představí připravované programy v objemu 550 miliard

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) společně s partnery z dalších resortů připravilo sérii podcastů, ve kterých postupně představí podobu a možnosti financování projektů z evropských fondů v letech 2021-2027.

Česká republika bude moci v novém programovém období 2021 až 2027 čerpat až 550 miliard korun z evropských fondů na politiku soudržnosti. Další prostředky až do výše celkových 960 miliard korun bude mít ČR k dispozici z další evropských iniciativ.

Dva díly představují fungování evropských fondů a finančních nástrojů; v dalších devíti dílech se zájemci dozvědí aktuální informace o připravovaných programech. Podcasty Evropské fondy v období 2021-2027 naleznete na všech hlavních platformách jako Spotify, Apple Podcasts a Google Podcasts. Videoverze jsou ke zhlédnutí na webu DotaceEU.cz/Podcasty.

„Česká republika bude mít v novém programovém období více než půl bilionu korun z evropských fondů na podporu konkurenceschopnosti a rozvoj regionů. Přestože vyjednávání s Evropskou komisí zdaleka není u konce, chceme sdílet co nejvíce informací o tom, jak jsou jednotlivé programy připravovány, a na co budou peníze určeny. Chceme využít rostoucí obliby podcastů a sdílet informace s co nejvíce lidmi, kteří se o evropské dotace zajímají,“ uvedla Daniela Grabmüllerová, náměstkyně pro řízení Sekce koordinace evropských fondů a mezinárodních vztahů a současně host prvního dílu.

Úvodní díl je úvodem do problematiky evropských fondů a o nastavení obecných podmínek pro směřování politiky soudržnosti v novém programovém období. V následujících devíti dílech náměstci a ředitelé odpovědných ministerstev představí zaměření a novinky v jednotlivých programech. Speciální díl o finančních nástrojích přiblíží posluchačům stále ještě málo známou formu podpory z fondů EU. Role moderátorky se zhostila Klára Droznová z týmu Národního orgánu pro koordinaci evropských fondů MMR.

První díly série podcastů Evropské fondy v období 2021-2027 jsou zdarma k dispozici na SpotifyApple Podcasts a Google Podcasts. Videoverze na stránkách DotaceEU.cz/Podcasty obsahují i doprovodná schémata a fotografie typových projektů.

Informační leták:  Přehled témat podpory jednotlivých operačních programů

• Teritorium: Česká republika

Doporučujeme