SIC podporuje Technologickou inkubaci prostřednictvím CzechInvestu

Technologická inkubace je programem systematické podpory začínajících podniků v České republice. Cílem programu je vyhledávat a pomáhat vzniku projektů, které jsou výjimečně inovativní, proveditelné a škálovatelné.

V rámci programu Technologická inkubace, který je administrovaný vládní agenturou pro podporu podnikání a investic (CzechInvest), mohou získat vybrané technologické startupy přímou podporu ve výši 1 100 000 – 4 500 000 Kč a nepřímou podporu v hodnotě 500 000 Kč ve formě workshopů, seminářů, pomoci inkubačních manažerů, konzultací s odborníky na business a technologie. 

Ilustrační fotografie

Vlastní inkubace může trvat až 2 roky, a to vše bez ztráty podílu ve firmě.

Středočeské inovační centrum nabízí pro účely daného programu Technologické inkubace možnost nákupu služeb našich expertů. Hodinová sazba na experta činí 1500 Kč a SIC hradí 80 % nákladů.

S čím vám experti SIC mohou konkrétně pomoci? 

  • Rozvoj obchodu a expanze na nové trhy: zvýšení obratu a zisku vaší firmy, péče o zákazníky, zahraniční expanze, distribuce. 
  • Organizace a vnitřní efektivita firmy: hodnoty uvnitř firmy, výkonnost a efektivita, interní procesy, nástupnictví, strategie, komunikace, projektové řízení. 
  • Spolupráce s partnery: vytváření vašich strategických partnerství pro vývoj a prodej, cílené propojení s výzkumným centrem nebo firmou. 
  • Financování: zajištění vašich finančních zdrojů a jejich efektivní řízení, propojení s investory, granty. 

Výzva programu Technologické inkubace je aktuálně plánovaná na začátek roku 2023. Pro více informací navštivte stránky agentury CzechInvest věnované programu Technologická inovace.

Doporučujeme