Škoda Transportation dodá do Německa desítky tramvají

Skupina Škoda Transportation se stane dodavatelem nových nízkopodlažních tramvají do německé spolkové země Braniborsko. Nové tramvaje Škoda ForCity Plus budou v provozu ve městech Frankfurt nad Odrou, Brandenburg a Chotěbuz.

Škoda Transportation a.s. dodá do Braniborska celkem 24 vozidel s opcí na dalších 21. Celková hodnota kontraktu dosahuje téměř tři miliardy korun.

Tradiční česká značka zvítězila v celoevropském výběrovém řízení, které bylo ojedinělé tím, že ho vyhlásily společně tři dopravní podniky. Nová vozidla Škoda ForCity Plus nahradí stávající vysokopodlažní tramvaje, které se ve zmíněných městech blíží ke konci svojí životnosti.

Vozidla budou dodávána ve dvou šířkách, protože navzdory velkému počtu identických požadavků a podmínek existuje také řada individuálních požadavků jednotlivých měst. 13 z 24 objednaných vozidel poputuje do Frankfurtu nad Odrou (Frankfurt/Oder), 4 plus případně 8 dalších z opce do Braniboru nad Havolou (Brandenburg an der Havel) a zbývajících 7 plus 13 z opce si objednala Chotěbuz (Cottbus).

Díky novým tramvajím se zvýší atraktivita veřejné dopravy ve všech třech městech. Tramvaje Škoda ForCity Plus budou nízkopodlažní, budou nabízet veškeré komfortní prvky, klimatizaci, snadné nastupování, multifunkční prostory pro kočárky, kola atd.

Pro skupinu Škoda Transportation a.s. znamená úspěch v Braniborsku, kde již jezdí nízkopodlažní tramvaje v Schöneiche-Rüdersdorf, další posílení pozic na náročném německém trhu a zvýšení šancí na další dodávky ekologických dopravních prostředků hromadné městské dopravy. Škoda Transportation a.s. již dodala 14 tramvají Škoda ForCity Classic do Saské Kamenici (Chemnitz) a aktuálně probíhá zakázka nízkopodlažních tramvají ForCity Smart pro města Mannheim, Heidelberg, Ludwigshafen a Bonn.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Berlíně (Německo). Autor: Petr Jaroš, ekonomický diplomat.

• Teritorium: Evropa | Německo | Zahraničí
• Témata: Zahraniční obchod

Doporučujeme