Slavnosti v USA lákaly na české pivo, víno, likéry a polku

Dne 9. září 2023 se v městečku Milligan v americké Nebrasce uskutečnil již třetí ročník svatováclavských pivních slavností pod názvem St. Wenceslas Brewfest.

Na realizaci se podílelo Velvyslanectví ČR ve Washingtonu a spolufinancování zajistilo Ministerstvo zemědělství ČR ve formě marketingového projektu ekonomické diplomacie.

Ilustrační fotografie

Byla propagována česká piva, vína, likéry, ale také technologie pro čepování piva, včetně typického českého způsobu čepování. Českou gastronomii představila kulinářská show šéfkuchaře české ambasády a pro potěšení nejen dětských návštěvníků vystoupilo loutkové divadlo Czechoslovak American Marionette Theatre. Festival navštívili také vysocí představitelé státu Nebraska a Nebraska National Guard.

ExportMag.cz: Výrobce tradiční slivovice ze Zlínska oslavil 100 let a začíná prodávat i do zahraničí

V rámci festivalu bylo představeno čepované pivo od pivovarů – držitelů chráněného zeměpisného označení České pivo, moravská vína i typické pálenky a likéry. Do festivalu byl zapojen pivovar Budějovický Budvar (se svou značkou Czechvar), Pilsner Urquell a Praga. Pivo bylo čepováno výčepním zařízením společnosti Lindr od distributora pro USA. Moravskou vinařskou kulturu a vína vlastního rodinného vinařství představila zástupkyně Rodinného vinařství Spěvák. Místní zástupci propagovali produkty R. Jelínek a Becherovka.

Nebraska je jako stát USA s nejvyšším procentním podílem obyvatel hlásících se k původu v České republice přátelským prostředím pro spolupráci nejen v kultuře, ale i obchodu. I proto se Svatováclavské slavnosti ve městě Milligan opět staly místem setkávání a prostorem pro navazování nových přátelských kontaktů i obchodní spolupráce.

Ministerstvo zemědělství ČR a lokální spoluorganizátor Milligan Czech Auditorium nabízí českým firmám participaci i na dalším ročníku festivalu v roce 2024. Pro další informace se obraťte na zemědělskou diplomatku ČR v USA paní Terezu Černou.

Autorka: Tereza Černá, zemědělská diplomatka velvyslanectví ČR ve Washingtonu, D. C. Více informací o nástrojích Ministerstva zemědělství na podporu exportu naleznete na webu eagri.cz v Proexportním okénku.

• Témata: Zahraniční obchod
• Oblasti podnikání: Potravinářský průmysl

Doporučujeme