Slavnostní předání peněžního daru nigerijské nemocnici v Ijebu-Ife

Dne 29. listopadu 2021 proběhl v místní nemocnici v Ijebu-Ife v Ogunu v Nigérii slavnostní ceremoniál předání „vázaného peněžního daru“.

Dar byl v podobě nemocničního vybavení jednotky intenzivní péče a porodního oddělení českých výrobců LINET a MZ Liberec. Jednalo se o realizaci české vládní humanitární pomoci v boji proti pandemii covid-19 v rámci Programu pro Afriku. Výše daru činí 10 milionů Kč.

Předávání daru nemocnici v Nigérii | Beata Matusiková

Ceremoniálu se za nigerijskou stranu zúčastnila viceguvernérka státu Ogun, komisařka pro zdravotnictví státu Ogun, zástupci lokální vlády Ijebu-Ife, vedení a zaměstnanci nemocnice, za českou stranu VZÚ Abuja Zdeněk Krejčí, DEK ZÚ Abuja Beata Matusiková, zástupce CzechTrade v Nigérii Štěpán Beneš a představitelé firem LINET Milan Matějů a MZ Liberec Václav Rohlena.

Jednalo se o první projekt tohoto druhu v zemi, který je prvním krokem k navázání další bilaterální spolupráce s vládou Ogunu. Dle informací zástupce LINET má na základě tohoto projektu ogunské ministerstvo zdravotnictví vážný zájem o pořízení dalšího vybavení pro své nemocnice.

Český aplikátor Tugi zlomí strach lidí z injekcí

V rámci programu cesty do Nigérie zástupci českých firem absolvovali jak v Abuji, tak v Lagosu několik dalších jednání s potenciálními nigerijskými partnery dle doporučení CzechTrade a ekonomické diplomatky.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Abuji (Nigérie).

• Teritorium: Afrika | Nigérie | Zahraničí
• Témata: Zahraniční obchod

Doporučujeme