Sourcing Day Tschechien 2022: Největší jednání českých firem s německými nákupčími proběhlo v Plzni

Celkem 11 německých nákupčích jednalo s 61 českými firmami o vzájemné spolupráci a konkrétních kooperačních nabídkách na akci Sourcing Day Tschechien ve Vědeckotechnickém parku v Plzni.

Agentura CzechTrade shromáždila poptávky od zahraničních firem a vybrala české dodavatele na míru německým zákazníkům.

Ilustrační fotografie

O letošní ročník Sourcing Day Tschechien projevilo zájem celkem 117 českých firem, z toho 61 bylo vybráno ke konkrétním byznysovým jednáním. Osobně přijede do Plzně 11 nákupčích z Německa, jeden bude jednat online. Firmy hledají příležitosti v široké škále oborů, od obalových materiálů a chemikálií přes elektrotechniku po design kovů a zpracování plastů.

Tuzemské firmy se akce zúčastní především kvůli široké škále německých nákupčích, se kterými by nebylo jednoduché se sejít. Klíčovou roli v těchto česko-německých obchodních interakcích zastávají pracovníci zahraničních kanceláří CzechTrade, kteří cíleně vyhledávají zákazníky pro české firmy. Nové příležitosti lze hledat na veletrzích, networkingových akcích a konferencích, kde konkrétního nákupčího daná zahraniční kancelář osloví a nasměruje jeho zájmy na Českou republiku.

„Před finálním jednáním spolupracují zástupci kanceláře CzechTrade s pražskou centrálou na výměně informací mezi nákupčími a potenciálními českými dodavateli. Osobní schůzka následně proběhne s výrobci, kteří odpovídají představě nákupčího,“ říká generální ředitel CzechTrade Radomil Doležal.

Domácí firmy si na projektu chválí zejména možnost setkat se s nákupčími firem, ke kterým by se samy velmi těžko dostávaly, a to navíc v České republice. Vítají rovněž pomoc s přípravou na jednání, asistenci v jejich průběhu a následnou komunikaci s nákupčími. „Výběr tuzemských firem přizpůsobujeme na míru německým nákupčím, aby jejich následná komunikace byla co nejjednodušší, nejefektivnější a nejúspěšnější,“ vysvětluje generální ředitel.

CzechTrade otevírá nový Exportní inkubátor. Pomůže rozvíjet české podnikání v Chicagu

Zahraniční podniky pak oceňují znalosti pracovníků CzechTrade v oblasti výrobně‑servisního potenciálu České republiky, flexibilitu při organizaci akce, odesílání vzorků získaných během jednání, možnost návštěvy podniků nebo i pomoc s ubytováním a tlumočením. „Často od zahraničních nákupčích slýcháme, že žádná jiná země jim nedokázala nabídnout efektivnější servis,“ dodává Radomil Doležal.

V rámci Sourcing Day Tschechien každoročně přináší nejvíce příležitostí nákupčí z Německa. Do projektu se ale začíná zapojovat čím dál tím více teritorií, jako je například Švédsko, které se zaměřuje na potřeby pro zahrádkáře a farmáře nebo Španělsko, které nabízí příležitosti ve stomatologii či strojírenství.

• Témata: Podpora exportu
• Teritorium: Česká republika | Německo

Doporučujeme