Soutěž Elevator Lab Challenge zná vítěze

Fintech společnosti z České republiky, Slovenska, Maďarska a Polska se v průběhu května a června mohly přihlásit do programu Elevator Lab Challenge, organizovaného slovenskou Tatra bankou. Cenou pro vítěze bylo 5 tisíc euro, možnost své řešení testovat přímo v bance a divoká karta do celosvětového kola soutěže. Po úspěšné fázi akceleračního programu, do kterého se přihlásilo 25 startupů z 5 zemí, porota vybrala dva nejúspěšnější projekty. Mezi vítězi je i česká Behavera.Cílem programu bylo najít startupové řešení, které využívá inovativní technologie a zároveň má největší potenciál pro reálné využití v oblasti platebních transakcí, rozšířené analytiky, bezpečnosti, poradenských služeb, poboček budoucnosti nebo open bankingu.

Ve finále představilo svá řešení 6 společností: Behavera, Family Finance, Finax, Spendee, UPUP a Wultra. Porota z nich vybrala vítěze ve dvou kategoriích: 

  • „Local hero“ si odnesl sumu 5 000 EUR a stala se jím společnost Behavera z České republiky. Jejich vítězné řešení využívá psychometrický algoritmus, který dokáže změřit kompetence uchazeče o zaměstnání na základě hraní jednoduchých simulačních her. To přispívá k lepší shodě kandidáta s nabízenou pozicí.
  • „RBI potential“ vyhrála maďarská společnost Family Finances, která postupuje do semifinále, kde se bude ucházet o cenu na úrovni celé skupiny RBI. Společnost vyvíjí bankovní řešení se zaměřením na potřeby nejmladší generace. 

Více o programu Elevator Lab Challenge

V minulých ročnících uspěla též česká firma, Gauss Algorithmic, která poskytuje řešení v oblasti analýzy Big Data, strojového učení a prediktivní analytiky.

Redakčně upravená tisková zpráva. Foto Tatra banka: Zástupci vítězné české firmy Behavera

• Teritorium: Evropa | Slovensko | Zahraničí
• Témata: Inovace a startupy

Doporučujeme