Spojené arabské emiráty zahájily přípravu na Gulfood 2024

Veletržní rok 2023 sice ještě nekončí a v regionu Blízkého východu naopak přichází jedno z nejfrekventovanějších období, je čas zahájit přípravy na největší potravinářský veletrh současnosti Gulfood 2024.

Přes obrovský boj o výstavní plochu a tisíce firem čekajících na waitinglistu na možnost zde vystavovat, se ministerstvu zemědělství daří udržet národní pavilon o velikosti celé jedné výstavní uličky.

Ilustrační fotografie

V roce 2024 se český stánek opět vrací do Dubaje ve stejné velikosti 170 metrů čtverečních a tentokrát bude umístěn v levé části haly World Food vedle národních stánků západních zemí. Již tradičně je potvrzena účast 128 zemí z celého světa, počet vystavujících v roce 2024 překročí pomyslnou hranici 5000 a 24 hal zabere téměř 100 000 metrů čtverečních čisté výstavní plochy.

ExportMag.cz: Namíchat si müsli po svém? „Zábavné pochoutky“ firmy Mixit uspěly i ve světě

Jen pro jistotu je nutné připomenout, že ročník 2024 přichází se zásadní změnou. Z důvodu neudržitelného růstu veletrhu nepovolí správa Gulfood vystavovat sladkosti, čokolády a bonbony. V rámci mých dotazů bylo naštěstí potvrzeno, že specializované produkty jako müsli tyčinky, proteinové tyčinky, instantní nápoje, ale například i arašídová másla, do zakázaných produktů nepatří. Většina našich vystavovatelů se tak akce může zúčastnit i v příštím roce.

Nejdůležitější zprávou je, že akvizice českých firem pro účast na tomto veletrhu již začala a společnosti se mohou na český stánek přihlásit do 17. 10. 2023. Jelikož jde o jednu z nejatraktivnějších akcí roku, jejíž kapacita se bohužel nedá nafouknout, doporučuji si účast rozmyslet velmi rychle. Vystavovat se samozřejmě nemohou produkty obsahující alkohol nebo potraviny z vepřového masa. Pro více informací můžete kdykoliv kontaktovat Ministerstvo zemědělství ČR nebo zemědělského diplomata Lukáše Zamrzlu, mobil: + 420 602 768 207, e-mail: lukas_zamrzla@mzv.cz. Vyhlášení možnosti zaslání přihlášek na veletrh najdete také na webu eAgri.

Autor: Lukáš Zamrzla, zemědělský diplomat velvyslanectví ČR v Abú Dhabí. Více informací o nástrojích Ministerstva zemědělství na podporu exportu naleznete na webu eagri.cz v Proexportním okénku.

Doporučujeme