Spojení programů SIC Platinn a INO pomohlo firmě k zahraniční akvizici

Středočeská firma VR Model Factory se zabývá vývojem rozšířené reality v komerčním sektoru. Vytváří 3D modely produktů optimalizované pro mobilní aplikace a webové stránky.

Současně poskytuje podporu s implementací a využitím této technologie. Díky unikátní technologii a know-how dokáže dodávat velké množství 3D modelů v krátkém čase. Nejen prostřednictvím skenování, ale také modelování a konverzí z CAD. S pomocí SIC a marketingového experta se firmě podařilo navázat strategické partnerství.

3D Scanning | SIC

„Program INO od SIC nám umožnil inovovat naše automatické skenovací zařízení produktů. Obsluha zařízení se velmi zjednodušila a díky tomu můžeme nabídnout skenování přímo u klienta. Zároveň se nám povedlo navázat spolupráci s online obchodem Alza, kde pomáháme s implementací AR technologie. V neposlední řadě jsme naší technologií oslovili německou firmu s možností skenování rostlin,“ říká Radek Vendelberger, jednatel VRMF a dodává: „Díky přístupu a širokým zkušenostem expertů ze SIC jsme naši firmu posunuli kupředu. Radek Škornička nám pomohl identifikovat potenciál jednotlivých produktů a upravit naši strategii v oslovování zákazníků. Nárůst poptávek je enormní. To mluví samo za sebe. Pomoc tohoto typu je pro malé firmy zásadní“.

3D Modeling | SIC

Expert Radek Skornička popisuje spolupráci s firmou VR Model Factory: „V tomto projektu se povedlo spojit skvělou znalost technologie, kterou má pan Vendelberger se znalostí potřeb marketingu v e-commerce a brand managerů značek, které dodávají. Díky tomu jsme předefinovali, kdo je zákazník VRMF a popsali, co potřebuje. Znovu se ukázalo, jak marketing postavený na opravdové znalosti zákazníka může akcelerovat business.“

Barbara Svojanovská, Key Account Manager ze SIC k tomu doplňuje: „Spojením našich programů došlo k rychlému posunu VRMF k akvizici nových klientů nejen na českém trhu, ale především v zahraničí. 3D Modely, které se nyní masivně vytváří pro rozšířenou realitu, jsou budoucností v nakupování v nejrůznějších segmentech. Jsem ráda, že VRMF má v tomto směru dobře nakročeno a že SIC mohl být iniciátorem změn.“

Chcete také nasměrovat k úspěchu? Více o možnostech podpory vašeho byznysu se dozvíte na webi SIC.

Redakčně upravená tisková zpráva Středočeského inovačního centra

• Oblasti podnikání: Software a ICT služby

Doporučujeme