Spolupráce s průmyslovým designérem nám otevřela cestu na nové trhy

S inovací bezdrátového ručního detektoru Recognoil pomohl firmě TechTest program INO:EX Středočeského inovačního centra a zkušený designér. Inovace firmě pomohla se zvýšením prodeje, včetně plánované expanze na zahraniční trhy.

Bezdrátový ruční detektor Recognoil je klíčovým produktem firmy TechTest. Využívá se v průmyslu pro rychlou a spolehlivou kontrolu čistoty povrchů před nátěrem, lepením nebo svařováním. Dosud byl vyráběn v omezeném počtu a „na míru“ zákazníkům.

Recognoil® 2W | TechTest
Recognoil® 3W | SIC

„Díky podpoře SIC jsme spojili naše technologické know-how s kreativním a zároveň funkčním viděním průmyslového designéra. Jeho analytický přístup s interdisciplinárními přesahy nás naučil vnímat produkt v širších souvislostech. Že funkční design rovná se lepší uplatnění na trhu,“ popisuje začátek spolupráce Petr Chábera z firmy TechTest.

Vnější design byl dokončen v prosinci 2020. Aktuálně probíhají konstrukční práce na vnitřním návrhu přístroje s označením „Recognoil® 3W“. V tuto chvílí se připravuje funkční vzorek. Výroba ověřovací série a vstup na trh by měly proběhnout na podzim 2021.

„Spolu s designérem jsme dosáhli nejen požadovaných estetických a ergonomických vlastností, ale i zásadních technických inovací, které našemu výrobku dodaly přidanou hodnotu – a tou je vyšší konkurenceschopnost otvírající nám cestu na vyspělé trhy,“ říká Petr Chábera

„Spolupráce se SIC se nám opakovaně osvědčila, nabízí široký okruh expertů pro spolupráci, minimalizují projektovou administrativu a hlavně poskytují osobní přístup a ochotu vždy nalézt vhodné řešení i v případě jakýchkoliv problémů, dodává Petr Chábera.“

Více informaci o programu INO:EX! naleznete na webu SIC.

Redakčně upravená tisková zpráva Středočeského inovačního centra

• Oblasti podnikání: Design | Elektronika a elektrotechnika

Doporučujeme