Stálý pavilon s českým zbožím v čínském městě Ning-po

Dne 8. června 2021 byl slavnostně otevřen stálý pavilon s českým zbožím v mezinárodním kongresovém a výstavním centru města Ning-po.

Pavilon byl slavnostně otevřen za účasti Generálního konzulátu ČR v Šanghaji. Kromě generálního konzula, pana Karla Šrola, vystoupil se svým projevem i místostarosta města Ningbo, pan Li Guanding.

Ten mimo jiné zmínil, že „Čína plánuje v následujících letech ze zemí střední a východní Evropy importovat zboží ve výši 170 miliard USD a město Ningbo, coby ekonomické centrum východního pobřeží a jeden z největších přístavů světa je tak ideální vstupní branou středoevropských a východoevropských produktů na čínský trh.“

Pavilon vychází z platformy obchodní spolupráce ČLR a zemí 16+1 a jeho cílem je celoročně prezentovat obchodní výrobky zúčastněných zemí čínské veřejnosti i obchodníkům. Z hlediska velikosti i šíře sortimentu se jedná o největší prodejní centrum pro středoevropské a východoevropské zboží a je otevřen 7 dní v týdnu.

Česká expozice nabízí produkty z českého křišťálu (křišťálové lustry, dekorativní vázy, užitkové sklo), dále také české lihoviny jako Becherovka, Absinth, pivní značky Litovel, Holba a Zubr, vína značky Ludwig či potravinové výrobky Marlenka.

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v Šanghaji (Čína).

• Teritorium: Asie | Čína | Zahraničí
• Témata: Zahraniční obchod
• Oblasti podnikání: Obchod

Doporučujeme