Startuje další ročník Technology Fast 50. Program pro nejrychleji rostoucí tech firmy

Prusa Research, DoDo, Kiwi.com, STRV, rohlik.cz, Livesport či FTMO – všechny tyto firmy se výrazně zapsaly do české i mezinárodní tech scény a úspěšně prošly programem Fast 50, který hledá nejrychleji rostoucí tech firmy ve středoevropském regionu.

I vy se můžete přidat k těmto leaderům. Stačí se jen zaregistrovat do nového ročníku programu. Přihlaste se do 31. srpna 2022 nebodejte tip na zajímavou tech firmu, která roste raketovým tempem, anebo vyvíjí produkt či službu s revolučním dopadem na trh.

Ilustrační fotografie

Ročník 2022 je rozdělen do tří kategorií, a to Fast 50, Companies to Watch a Impact Stars. Fast 50 je pro zavedené hráče, společnosti ve střední Evropě, které musí mít v posledních třech letech provozní výnosy nejméně 50 000 eur a provozní výnosy v běžném roce nejméně 100 000 eur. V rámci této kategorie oceňuje Deloitte padesát nejrychleji rostoucích technologických firem v regionu.

Kategorie Companies to Watch je zde pro rychle rostoucí firmy, které mají velký potenciál, ale prozatím jsou příliš mladé na to, aby splnily minimální požadavek čtyřletého provozu jako u hlavní kategorie Fast 50. Firmy by měly být založeny nejpozději k 31. 12. 2018 a mít provozní výnosy minimálně 10 000 eur v roce 2019 a 30 000 eur v běžném roce (2021).

Poslední, speciální kategorie Impact Stars je pro společensky odpovědné firmy. Budou vybrány tři firmy z Česka, které vyvinuly unikátní a inovativní produkt či poskytují služby s revolučním dopadem na trh. Ocenění mohou získat firmy, které úspěšně propojují významné digitální produkty či služby s pozitivním dopadem na společnost, diverzitu, ekologii či životní prostředí.

Minulý ročník byl pro české startupy velice úspěšný, do 50 nejrychleji rostoucích startupů střední Evropy se jich dostalo celkem devatenáct. Sedm z nich prošlo startupovými programy agentury CzechInvest. Za nejrychleji rostoucí technologickou firmu ve středoevropském regionu organizátoři vyhlásili českou platformu FTMO, která hledá obchodníky na kapitálových trzích a svým tempem růstu ve výši 39 432 % překonala všechny dosavadní rekordy soutěže.

Více informací i odkaz na přihlášení naleznete přímo na webu Deloitte.

Zdroj: Deloitte, CzechInvest

• Teritorium: Česká republika | Evropa
• Témata: Inovace a startupy

Doporučujeme