Stát chystá pomoc podnikatelům ve zpustošeném Českém Švýcarsku

Ministerstvo pro místní rozvoj spolu s Ústeckým krajem spustí podporu pro podnikatele z požárem zasaženého Českého Švýcarska. Pomocí ubytovacích poukazů chtějí podpořit tamní hoteliéry, kterým kvůli požáru výrazně ubylo hostů.

Na společném programu, který je výstupem pracovní skupiny, se bude Ministerstvo pro místní rozvoj finančně podílet 50%. 

Ilustrační fotografie

“Hned z počátku jsem říkal, že podnikatele v tom nemůžeme nechat. Sám jsem se byl na místě zkázy přesvědčit, jak to tam vypadá a jak je příroda i infrastruktura zničená. Nyní plním svůj závazek.  Ministerstvo pro místní rozvoj finančně podpoří ubytovací vouchery, které vydá Ústecký kraj. Máme na to zhruba 5 milionů korun. Tento společný produkt vznikl na základě jednání pracovní skupiny,” řekl místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš. 

Pro podnikatele v cestovním ruchu Ministerstvo pro místní rozvoj také připravuje nové programy podpory cestovního ruchu, které jsou primárně určeny k podpoře veřejné infrastruktury a marketingu v ČR. Těch budou moci využít i žadatelé ze zasaženého území. Ještě v letošním roce bude vyhlášena výzva, která může pomoci zasaženému území s marketingovými aktivitami.

Pomáhá také agentura CzechTourism, která spadá pod Ministerstvo pro místní rozvoj. Konkrétně láká do zasaženého území turisty a pomáhá s propagací – viz např. znovuotevření Pravčické brány na webu kudyznudy.cz.

• Teritorium: Česká republika | Ústecký kraj
• Oblasti podnikání: Cestovní ruch, volný čas

Doporučujeme