Strojírenství táhne německou ekonomiku. Češi mají dveře otevřené

České podniky mají i letos velkou šanci se prosadit na německém trhu. Klíčem může být účast na významných průmyslových a strojírenských veletrzích.

Německé hospodářství ubralo plyn, přesto je se svým loňským HDP ve výši 3,44 miliard euro stále největší ekonomikou v Evropě.

Automobilový a strojírenský průmysl, jež jsou tahounem ekonomiky, se loni pyšnily ročním obratem přibližně 634 miliard eur. Dle odhadů Asociace německých výrobců strojů VDMA vyrobí strojírenské firmy v Německu za rok 2020 stroje v celkové hodnotě 218 miliard eur.

Pro české strojírenské firmy Německo nadále představuje nejvýznamnější odbytiště. „Německo je pro naše firmy branou do světa. Předpokládá se, že asi pětina českého vývozu do Německa dále putuje na třetí trhy. Ještě vyšší je nepřímý export, kdy Němci český díl upraví nebo zakomponují do finálního produktu, který pak prodají do jiné země. Tento nepřímý export představuje odhadem dokonce až 40 procent celkového vývozu do Německa“, upozorňuje ředitel německého zastoupení CzechTrade v Düsseldorfu Adam Jareš.

Příležitosti pro české firmy

Na německém trhu vládne tvrdý konkurenční boj. Šanci na úspěch mají především ty tuzemské firmy, které nabízejí kvalitní produkci s vysokou přidanou hodnotou a doprovodným servisem.

Důležitá je také aktivní propagace a marketing. Špičkovou a zároveň světovou platformou pro prezentaci jsou tamní veletrhy, které se pyšní celosvětově nejvyšší mírou internacionalizace.

Zahraniční kancelář CzechTrade Düsseldorf připravuje společné české stánky na Aluminium 2020 – nejdůležitější veletrh v rámci výroby a zpracování hliníku a navazujících odvětví (odkaz na náš článek), Euroblech – největší veletrh zaměřený na zpracování plechů a kovů,a rovněž na veletrhu IAA (mezinárodní výstava užitkových automobilů). Účelem je najít nové odbytové možnosti pro české exportéry.

CzechTrade obsazuje na těchto třech akcích poslední volná místa na stánku. V případě zájmu o účast prosím kontaktujte dusseldorf@czechtrade.cz.

Ve středu 29. dubna navíc proběhne v Plzni největší tuzemské setkání českých dodavatelů a nákupčích významných německých firem Sourcing Day Tschechien 2020

jap

• Teritorium: Česká republika | Německo

Doporučujeme