Zdroj: CzechTrade

Summit v Kolumbii se zaměří na investice

Zemědělství, infrastruktura, energetika nebo cestovní ruch. To jsou některá z témat, na které se zaměří letošní investiční summit v Kolumbii.

Colombia Investment Summit 2023 je významnou akcí pro přilákání zahraničních přímých investic do země. Letos probíhá jako součást speciálního projektu, který klade důraz na kolumbijské regiony a jejich klíčovou roli při získávání nových obchodních příležitostí.

Ilustrační fotografie

Osmý ročník summitu začne plenárním zasedáním v Bogotě dne 20. listopadu. V následujících dnech se uskuteční podnikatelské cesty do kolumbijských prioritních regionů a měst – Armenia, Barrancabermeja, Barranquilla, Bogotá, Bucaramanga, Cartagena, Cali, Manizales, Medellín, Montería, Pereira, Santa Marta a Villavicencio.

ExportMag.cz: Kostarika vstoupila mezi nejvyspělejší země. Nesrazil ji ani obří útok ruských hackerů

Kolumbie je čtvrtou největší ekonomikou v Latinské Americe a vyniká ekonomickou stabilitou. Za posledních pár let dosáhla významného hospodářského růstu, konkrétně 10,7 % v roce 2021 a 7,5 % v roce 2022. Očekává se, že růstem v následujících pěti letech předčí Brazílii, Mexiko a Argentinu. Navíc nabízí atraktivní domácí trh s více než 52 miliony obyvatel, čímž se řadí mezi tři nejlidnatější země v Latinské Americe. Disponuje také výhodou mladé populace.

Letos se summit zaměřuje zejména na investice do zemědělství, infrastruktury, energetiky, mobility, letecké dopravy, cestovního ruchu nebo technologií. Mezi hlavními řečníky vystoupí například primátorka Bogoty Claudia Lópezová nebo ministr průmyslu, obchodu a cestovního ruchu Germán Umaña Mendoza.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Kolumbie.
Zdroj: colombiainvestmentsummit.co

• Teritorium: Amerika | Kolumbie | Zahraničí
• Témata: Ekonomika ve světě
• Oblasti podnikání: Investice

Doporučujeme