Svátek českého piva ve francouzském hlavním městě

V pátek 24. září 2021 konal svátek českého piva, během kterého představilo svou produkci potenciálním francouzským odběratelům, distributorům a zástupcům restauračních a hotelových sítí deset českých pivovarů.

Akce (Fête de la Bière Tchèque) se uskutečnila na Velvyslanectví České republiky v Paříži díky programu marketingových aktivit na podporu ekonomické diplomacie s finančním příspěvkem Ministerstva zemědělství České republiky a firmy Les bières tchèques ze Saint-Martin-des-Noyers, která je dovozcem českých piv do Francie. Na organizaci akce se podílely pařížské kanceláře agentur CzechTrade, CzechTourism a Českého centra v Paříži.

Svou nabídku přijeli osobně prezentovat sládci deseti českých tradičních i malých pivovarů: Bernard, Budějovický Budvar, Clock, Chroust, Matuška, Permon, Primátor, Tradiční pivovar v Rakovníku, Sibeeria a Wild Creatures. Účastníci měli možnost degustace vzorků a prohlédnout si chladicí a výčepní zařízení české firmy Lindr.

Degustaci slavnostně zahájil velvyslanec Michal Fleischmann, přivítal návštěvníky a připomněl svatého Václava, patrona českého piva od dob Karla IV. Ředitel společnosti Les bières tchèques Aleš Stejskal seznámil ve své prezentaci přítomné hosty s historií českého piva a technologií výroby piva v Česku.

Akce probíhala v souladu s platnými hygienickými opatřeními proti nákaze covidem-19 a účastnilo se jí přes 140 hostů, kteří měli možnost objevit na názorných příkladech rozmanitost nabídky českého pivovarnictví i vysokou kvalitu nabízených piv. Letošní slavnost českého piva tak bezpochyby přispěla k rozšíření zájmu o jejich prodej ve Francii a průzkum nabídky dalších českých pivovarů.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Paříži (Francie).

• Teritorium: Evropa | Francie | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Potravinářský průmysl

Doporučujeme