Světelné instalace Sans Souci se prosazují v Malajsii

Česká firma Sans Souci tvoří návrhy světel pro zákazníky z různých částí světa a Malajsie není v tomto směru výjimkou. Instalace najdete na několika prestižních místech v Kuala Lumpur.

Sans Souci je česká firma z oboru sklářského průmyslu. Továrna této firmy v Křišťálovém údolí je centrem tradičního řemesla spojeného s nejnovějšími technologiemi řízenými inovacemi, které mohou úspěšně rozvíjet i ty nejsložitější projekty.

Světlo v hotelu Four Seasons v Kuala Lumpur | Foto: Sans Souci

I z tohoto hlediska se rozhodla firma od druhé poloviny poslední dekády expandovat na trhy jihovýchodní Asie, konkrétně také do Malajsie, kde pobočku této firmy vede Senior Business Development Manager, p. Lukáš Křenovský.

S ním jsou spojeny první úspěchy Sans Souci v Malajsii: „Naše produkty byly schopné se během krátké doby uplatnit na náročném malajsijském trhu. Předpoklad pro úspěch vidím v dobrém povědomí o českém skle a značce „Bohemia Glass“, která zde opravdu rezonuje. Dva prestižní projekty – Exchange 106 a foyer hotelu Four Seasons – pak představují zasloužené zakázky, na kterých stavíme další rozvoj aktivit, a to nejen v Kuala Lumpur.“

Jak se na českém sklářství podepsala pandemie?

Jednou z úspěšných dodávek je ikonický mrakodrap Exchange 106 v Kuala Lumpur, který je domovem jednoho z křišťálových lustrů Sans Souci na míru. Krásná oválná instalace, která se nachází ve vstupní hale Sky v 57. patře, je tvořena ze 734 křišťálových kuliček, z nichž každá je vybavena LED čipem. Křišťál v kombinaci se světlem vytváří dramatické odrazy jak během dne, tak i když se instalace večer rozsvítí. Dle informací designerů bylo svítidlo navrženo tak, že odrazy rezonují s okny a unikátním stropem a společně dodávají prostoru hloubku.

Další ze svítidel Sans Souci v Kuala Lumpur je možné vidět ve Four Seasons hotelu. Lustr zde tvoří dominantu v hlavním hotelovém lobby. Instalace je tvořena trojúhelníkovými skleněnými tyčemi namísto klasicky tvarovaných křišťálových komponentů. Obsahuje celkem 868 skleněných komponentů, které se liší délkou a vytvářejí podmanivý design.

Malajsie nabízí obrovské množství příležitostí ve stavebním sektoru, které přinášejí možnosti pro české exportéry v navazujících oborech, jako právě např. sklářství a výroba světelných instalací. Navzdory poklesu sektoru stavebnictví v 1. čtvrtletí 2022 o 6,2 % zde existuje mnoho významných staveb, a to i v nadregionálním měřítku.

Takovými jsou např. nová výstavba hotelu Kempinski v Kuala Lumpur, který bude dokončen v roce 2024 anebo Permata Sapura, 52patrová budova v blízkosti světoznámých věží Petronas Towers. Proto mnoho firem z odvětví preferuje právě Malajsii oproti tradičním destinacím asijských tygrů, kteří dominovali ve výstavbě výškových budov v minulosti.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Kuala Lumpur (Malajsie). Autorka: Renata Brandstätterová, ekonomický diplomatka.

• Teritorium: Asie | Malajsie | Zahraničí
• Témata: Zahraniční obchod

Doporučujeme