SWCSummit: Přesná GPS z Estonska či revoluční nástroje pro boj s rakovinou z jihu Evropy

Pražské kontinentální finále největší startupové soutěže světa už zná první finalisty. Na konferenci SWCSummit se 10. dubna v Praze představí například italský startup Altheia Science zaměřený na léčbu sklerózy a diabetu, španělský Amadix, který slibuje rychlejší diagnózu rakoviny, nebo polský fintech startup Crassula zaměřený na zprostředkování plateb pomocí všech druhů měn i kryptoměn.Koncem února se k nim přidal také estonský startup Precision Navigation systems, který představil na centimetr přesnou GPS pro drony a další autonomní zařízení. Ti všichni se společně s dalšími 15 finalisty utkají o investici 500 tisíc amerických dolarů, titul evropské jedničky a postup do celosvětového kola soutěže, kde se hraje o další milion dolarů v investicích. K potvrzeným účastníkům z ostatních evropských zemí mají brzy přibýt další v návaznosti na tom, jak budou probíhat vyhlášení regionálních kol.

„Jsme rádi, že se na SWCSummitu představí vítězové regionálních kol, kteří jsou tamějšími lídry v inovacích v oblastech zdravotnictví, navigace a fintechu. Počátkem března budou již známy také vítězné startupy z Norska, Finska, Švédska a Dánska. Nejenže získají šanci porovnat se a poznat se se zbytkem Evropy, vyhrát investici půl milionu dolarů a pozvednout nad hlavu evropský titul, ale zároveň věříme, že také přinesou zajímavé know-how do diskuzí a networkingu s dalšími startupy, které budou v rámci celé akce probíhat,“ uvádí Vítek Šubert, spoluzakladatel a CEO startupového inkubátoru UP21, spolupořadatel chystané dubnové akce.

Mezi vítěze regionálního kola se nedávno přidal také startup Precision Navigation Systems z Estonska, který uspěl v konkurenci ostatních pobaltských republik. Ten se specializuje na zpřesnění navigačního systému pomocí softwaru nazvaného HIVE. Jedná se o software zpřesňující data z GPS satelitního systému, který dosahuje výtečné přesnosti s odchylkou pouhého jednoho centimetru. To lze v praxi využít například pro ovládání a navigaci dronů, robotů, samořídicích aut a dalších autonomních zařízení.

Fintech zázrak z Polska a zdravotnické inovace z jihu Evropy

Polský startup Crassula ukazuje, jak velký je na poli fintechu prostor pro inovace. Mezi jeho online bankovní produkty patří především globální platební brána využitelná pro každé internetové podnikání. Dokáže si poradit s hromadnými objednávkami, alternativními platebními metodami, kryptoměnami a s řadou dalších věcí. Nabízí přitom ochranu proti podvodům, risk management, promo a remarketingová řešení.

Potvrzené startupy ze Španělska a Itálie se věnují personalizovanému zdravotnictví, především pak léčbě rakoviny a autoimunitních onemocnění. V případě Amadixu (Španělsko) umožňuje personalizovaná medicína na základě specifických informací o pacientovi nádor správně diagnostikovat, vytvořit prognózu, plán léčby a určit, jaký způsob funguje nejlépe. Amadix pracuje s modelem, který na základě informací o pacientovi navrhne správné diagnostické nástroje, jež podpoří lékařovo rozhodnutí ve výběru vhodné léčebné metody.

Italský startup Althaia Science založili společně profesoři Paolo Fiorina a Alessandra Biffi společně s investorskou společností AurorA-TT. Vyvíjí inovativní terapeutické metody pro léčbu autoimunitních onemocnění, jako jsou cukrovka nebo skleróza. Ve svém výzkumu se zaměřují na modulaci proteinu PD-L1, který je považován za klíč ve výzkumu autoimunitních onemocnění, a to na molekulární a proteinové úrovni. 

Co je Startup World Cup & Summit

Startup World Cup & Summit (SWCSummit) je unikátním spojením dvou nejvýznamnějších startupových konferencí posledních let. Startup World Cup je celosvětová startupová konference a soutěž organizovaná venture kapitálovým fondem Fenox. Vznikla přímo v Silicon Valley s cílem podpořit celosvětové inovace, propojit startupový ekosystém, otevřít dveře talentovaným podnikatelům a identifikovat 20 nejlepších startupových projektů na světě. Vítězové regionálních kol se utkají ve velkém finále přímo v Silicon Valley, ve kterém budou se svými projekty bojovat o investici ve výši 1 milionu dolarů a více. Startup Summit je pak tradiční konferencí se sedmiletou tradicí, kterou pořádá investiční fond Air Ventures.

Historie konference sahá do roku 2012 a vystoupili na ní spíkři z nejznámějších globálních korporací i startupů – od editorů TechCrunche přes šéfy Startupbootcampu, investory ze Silicon Valley, spíkry ze společností jako Tesla nebo SpaceX či Hyperloop Transport Technologies, až po zakladatele nadějných startupů jako Kiwi.com a korporátní kapitány, např. Andre Wehrnera ze Škoda Auto nebo Tomáše Budníka z O2. Více informací naleznete na www.swcsummit.com.


Redakčně upravená tisková zpráva SWCSummit

• Témata: Inovace a startupy

Doporučujeme