Cílem této podpory je posílení ekonomické prosperity regionu. „Podnikatelé s počtem zaměstnanců do 250 osob si mohou ověřit technickou nebo technologickou proveditelnost produktu v jakékoliv fázi vývoje. Šlo nám také o navázání akademického a výzkumného sektoru s praxí podnikatelů. Rádi bychom viděli dlouhodobé spolupráce na projektech, které zvýší konkurenceschopnost na stávajících i nových trzích a současně pomohou dostat do praxe výsledky výzkumů,“ uvedl radní pro regionální rozvoj Roman Línek.
„V programu jsme zatím měli 500 tisíc korun, žádosti byly na téměř dva miliony. Podařilo se nám navýšit alokaci o dalších 250 tisíc korun, abychom mohli vyhovět více dobře hodnoceným projektům,“ informoval hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.
Příkladem velmi kvalitního projektu může být projekt firmy Hydrogen4all s.r.o. V rámci projektu bude vyvinut systém poskytující vysoce účinné a bezpečné skladování vodíku s minimálními ztrátami energie, což představuje zásadní technologický průlom ve srovnání s běžně používanými metodami.
Projekt bude realizován ve spolupráci s Vysokou školou chemicko-technologickou v Praze, s podporu firmy EL-VY s.r.o. a Pardubického podnikatelského inkubátoru (P-PINK). „Program považujeme za velmi přínosný. Nicméně do budoucna se chceme zaměřit na jeho nastavení, aby ještě více motivoval firmy spolupracovat s akademickým a výzkumným sektorem. Tento typ projektů s rozsáhlou a intenzivní spoluprací považujeme z pohledu ekonomického rozvoje kraje za nejpřínosnější“, doplnil radní Roman Línek.