Zdroj: CzechTrade

Thajští kosmetičtí giganti rozšiřují své působení po celém světě

Výkonný ředitel Rawit Hanutsaha společnsoti Srichand oznámil ambiciózní plány pro mezinárodní růst, a to zejména v Indonésii. Srichand již má produkty dostupné ve více než 2000 lékárnách v Číně, Laosu a Japonsku.

Hanutsaha je přesvědčen, že pokud si značka získá uznání v Japonsku, rozšíření do dalších zemí by nemělo být tak náročné. V současné době však export tvoří pouze 5 % celkového prodeje společnosti Srichand.

Ilustrační fotografie

Společnost také podporuje herec Supassra Kao Thanachat. Propaguje značku Sasi a zaměřuje se na spotřebitele ve věku 15 až 30 let. Rawit zdůraznil důležitost kreativity a odlišení se na konkurenčním thajském trhu s krásou. Ten dosahuje hodnoty přes 170 miliard bahtů a každoročně roste o 5 až 6 %.

ExportMag.cz: Jihoameričané jsou posedlí krásou. Investují do ní navzdory krizi

„Tato impozantní velikost trhu je doprovázena silnou konkurencí, protože noví hráči neustále dávají vědět o své existenci. Věříme však, že naše značka bude přitažlivější, pokud vyvineme naše produkty s kreativitou a odlišením od konkurentů,“ říká Rawit Hanutsaha.

Srichand zvažuje novou značku v oblasti zdraví a wellness, která bude respektovat globální trendy a zaměří se na stárnoucí thajské obyvatelstvo. Firma očekává, že letošní tržby dosáhnou jedné miliardy bahtů, loni to bylo 730 milionům bahtů, přičemž značka Srichand bude přispívat 70 % a Sasi zbylých 30 %.

Výrobce a distribuční společnost produktů v oblasti krásy a kosmetiky Karmart se spojila v strategickém partnerství s japonskou firmou Marubeni a společností Quadriga Private Equity.

Spolupráce má za cíl do tří let zvýšit tržby na 4 miliardy bahtů. „S existujícími schopnostmi a znalostmi našich nových obchodních partnerů vidíme větší příležitosti pro rozšíření našeho podnikání prostřednictvím fúzí a akvizic, spolupráce s vlastníky značek nebo poskytování služeb výroby originálního vybavení,“ uvedl Wongwiwat Theekhakhirikul, zástupce generálního ředitele Karmarts.

Wongwiwat dále uvedl, že firma si klade za cíl zvýšit podíl zahraničních prodejů na 15 %, z aktuálních 11 %, a exportovat své produkty do 19 zemí, převážně v regionu jihovýchodní Asie.

Zpracovala zahraniční kancelář CzechTrade Thajsko.
Zdroj: Thaiger

• Teritorium: Asie | Thajsko | Zahraničí
• Témata: Ekonomika ve světě
• Oblasti podnikání: Obchod

Doporučujeme