Titul EY Podnikatel roku Zlínského kraje získali Daniel Večeřa a Petr Res, majitelé společnosti HP TRONIC

Společnost EY pod záštitou hejtmana Zlínského kraje Ing. Radima Holiše udělila prestižní ocenění EY Podnikatel roku 2021 Zlínského kraje. Jeho držiteli se stali majitelé společnosti HP TRONIC.

Společnost aktuálně ovládá 15 % českého trhu se spotřební elektronikou a domácími spotřebiči a operuje také v oblasti cestovního ruchu a gastronomii. Daniel Večeřa a Petr Res zaměstnávají více jak 3 tisíce lidí v Česku a na Slovensku a roční obrat jejich společnosti dosahuje 20 miliard korun. Po Středočeském kraji jde o další oceněný podnikatelský tandem.

Zleva: Radek Pav, partner ve společnosti EY, Helena Sladkovská, ředitelka soutěže EY Podnikatel roku, Petr Res, majitel společnosti HP TRONIC a držitel titulu EY Podnikatel roku 2021 Zlínského kraje, David Vychytil, náměstek pro oblast financí, majetku a rozvoje podnikání | EY Podnikatel roku

Nezávislá porota se pro udělení titulu majitelům společnost HP TRONIC rozhodla mimo jiné pro jejich přístup k udržitelnosti a využívání nejnovějších technologií v jejich podnikání i umu kombinovat internetový prodej s provozem tradičních kamenných poboček, což se naplno projevilo i během pandemie covid-19, kdy se celý prodejní trh turbulentně proměnil a přesunul do prostředí online.

„Chtěl bych poděkovat za ocenění EY Podnikatel roku Zlínského kraje, nejen za sebe a kolegu Daniela Večeřu, ale hlavně za celý tým lidí, kteří tvoří společnost HP TRONIC. Je to pro nás všechny velké uznání a zadostiučinění za práci, kterou jsme 30 let věnovali budování firmy v České republice a na Slovensku,“ sdělil své bezprostřední dojmy z vítězství Petr Res.

O vítězi minulého ročníku si přečtěte v článku Podnikatelem roku 2020 se stal Josef Průša.

„Podnikání a řízení firmy ve dvojici má svá úskalí. Daniel Večeřa a Petr Res se stali spolumajiteli HP TRONIC zodpovědnými za její řízení doslova ze dne na den po tragické smrti zakladatele firmy. Oba svým inspirativním příběhem ukazují, jak překonávat překážky a rozvíjet firmu, což se jim úspěšně daří přes dvacet let,“ říká Martina Kneiflová, vedoucí partnerka EY v České republice, a dodává: „Sklad firmy v Jirnech využívá nejmodernější technologie, unikátní robotický balící stroj navíc recykluje veškerý odpad. Přístup podnikatelů k udržitelnosti hrál při rozhodování poroty důležitou úlohu“.

„Chci poděkovat organizátorům soutěže EY Podnikatel roku, že díky nim máme možnost seznámit se s úspěšnými podnikatelskými příběhy ze svého okolí, které se mohou stát pozitivním příkladem pro ostatní. Poděkování a uznání si však zaslouží i všichni ti, kteří se nebojí do soutěže přihlásit a změřit své síly s ostatními,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

Ilustrační fotografie

Ve Zlínském kraji byl letos vyhlášen v pořadí již devátý regionální vítěz a 60% nárůst zde přihlášených kandidátů je důkazem, že schopných podnikatelů je na Zlínsku stále dost. Příkladem, že každoročně zásadně míchají kartami i v celonárodním finále soutěže, může být národní vítěz a držitel titulu EY Podnikatel roku 2016 České republiky Petr Chmela, spolumajitel společnosti TESCOMA. 

Výsledky národního finále a jméno vítěze soutěže EY Podnikatel roku 2021 České republiky budou vyhlášeny 1. března 2022. Vítěz z České republiky se zúčastní celosvětového finále v červnu 2022 a bude bojovat spolu s ostatními národními vítězi z padesáti čtyř zemí světa o titul EY Světový podnikatel roku.

Zdroj: EY Podnikatel roku

• Teritorium: Česká republika | Zlínský kraj

Doporučujeme