Titul Podnikatel roku 2022 Jihomoravského kraje získal Petr Palas, jehož společnost Kentico software dodává technologická řešení firmám z celého světa

Společnost EY pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje Jana Grolicha ve spolupráci s inovační agenturou JIC a společností Y Soft Corporation vyhlásila vítěze soutěže EY Podnikatel roku 2022 Jihomoravského kraje.

Stejně jako v několika předešlých ročnících v tomto regionu putuje ocenění významnému hráči v technologickém oboru. Společnost Kentico software s.r.o. nabízí inovativní technologická řešení v oblasti e-commerce a nástroje pro personalizovaný digitální marketing tisícům zákazníků po celém světě, kde zaměstnává na 300 zaměstnanců.

Jan Grolich, hejtman Jihomoravského kraje, Martina Kneiflová, vedoucí partnerka EY v České republice, Petr Palas, majitel společnosti Kentico software s.r.o. a držitel titulu EY Podnikatel roku 2022 Jihomoravského kraje, Václav Muchna, spolumajitel a CEO společnosti Y Soft Corporation s.r.o. a Petr Chládek, ředitel inovační agentury JIC | EY Podnikatel roku

Petra Palase vybrala stejně jako ostatní laureáty napříč regiony nezávislá porota, která v jeho případě ocenila nejen jeho inovativní přístup, díky kterému se prosadil na globální úrovni, ale i způsob, jakým přistupuje ke svým zaměstnancům, umožňuje jim zapojit se přímo do dění ve firmě a buduje firemní kulturu založenou na lidskosti a transparentnosti.

Projekty společenské odpovědnosti, které jeho společnost podporuje rovněž vychází z návrhu zaměstnanců a zapojuje do nich i přímo zákazníky – za každou softwarovou chybu, kterou objeví, vysadí jeden strom. Mezi klienty původně malé firmy o pár lidech založené v roce 2004 dnes patří řada podniků z žebříčku Fortune 500 (největších amerických firem podle tržeb), jako jsou Volkswagen, Starbucks nebo Vodafone.

Kontinuální rozvoj aktivit Petra Palase dokládá založení interního start-upu, dnes již samostatně fungující společnosti Kontent.ai, která se zaměřuje na cloudová řešení s důrazem na eliminování duplikace práce.

„Já si tohoto vítězství strašně moc vážím. Chtěl bych poděkovat našim zaměstnancům za to, že nás jako firmu dostali tak daleko. A doufám, že bude inspirací pro další podnikatele. Chtěl bych poděkovat i paní Kateřině Janků, která vyhrála právě první ročník této soutěže. Inspirovala mě v době, kdy jsem pracoval v její firmě Moravia IT, k tomu, abych sám začal podnikat,“ říká čerstvý držitel ocenění Petr Palas.

EY Podnikatel roku opět ukázal, že Jihomoravský kraj dokáže systematicky a dlouhodobě produkovat úspěšné podnikatele na globální úrovni. Ti se stávají nositeli značky Česká republika ve světě. Soutěž EY Podnikatel roku zviditelňuje tyto úspěchy a pomáhá tak inspirovat nové generace podnikatelů a podnikatelek,“ komentuje letošní ročník člen jedné z porot a také držitel titulu EY Technologický Podnikatel roku 2010 Václav Muchna, spolumajitel a CEO společnosti Y Soft Corporation.

Petr Palas, majitel společnosti Kentico software s.r.o. a držitel titulu EY Podnikatel roku 2022 Jihomoravského kraje | EY Podnikatel roku

„Už třiadvacet let pomáhá soutěž EY Podnikatel roku České republiky nacházet podnikatele, kteří jsou vzorem a inspirací pro ostatní. Letošní držitel titulu EY Podnikatel roku Jihomoravského kraje Petr Palas potvrzuje sílu tohoto regionu v oblasti moderních technologií. Jeho firma Kentico software dobývá světové trhy a já mu na jeho globální cestě držím palce,“ uvádí Martina Kneiflová, vedoucí partnerka EY v České republice.

V Jihomoravském kraji byl letos vyhlášen regionální vítěz již poosmnácté a potvrdil tak své pevné postavení mezi ostatními regiony, kdy je zde bez přerušení oceňován EY Podnikatel roku již od roku 2005. 

„Na jižní Moravě se propojuje úcta k tradicím, kvalitní vysoké školy a inovativní podnikatelské prostředí. Díky tomu tady za poslední desítky let vyrostli podnikatelé, kteří dokázali uspět nejen v Česku, ale i ve světě. Snad budou letošní osobnosti inspirovat i další podnikatele k tomu, aby se nebáli a využili současné těžké doby jako příležitosti,“ říká jihomoravský hejtman Jan Grolich.

„Moc si vážím lidí, kteří našli odvahu a rozhodli se měnit svět kolem sebe. Zvlášť v posledních letech jsou takové vzory potřeba jako sůl. Jsou úspěšní v podnikání, dokazují, že i z malého středoevropského regionu je možné řídit úspěšnou mezinárodní firmu a jsou tak vzorem pro začínající podnikatele,“ uvedl ředitel inovační agentury JIC Petr Chládek.

Výsledky národního finále a jméno vítěze soutěže EY Podnikatel roku 2022 České republiky budou vyhlášeny 28. února 2023. Vítěz z České republiky se následně zúčastní celosvětového finále a bude bojovat spolu s ostatními národními vítězi z padesáti čtyř zemí světa o titul EY Světový podnikatel roku.

Redakčně upravená tisková zpráva soutěže EY Podnikatel roku

Doporučujeme