Tomáš Čupr, zakladatel a majitel společnosti Rohlik Group, se stal EY Podnikatelem roku 2021 České republiky

Prestižní titul EY Podnikatel roku 2021 České republiky získal Tomáš Čupr, zakladatel a majitel společnosti Rohlik Group, největšího online prodejce potravin v České republice.

Nezávislá porota ocenila mimo jiné také jeho přístup k udržitelnému podnikání, technologiím i nadstandardnímu servisu, který zákazníkům poskytuje. Kromě Česka působí také v Rakousku, Německu a Maďarsku a jeho služby využívá již více než 850 tisíc zákazníků. Soutěž EY Podnikatel roku se v České republice koná již podvaadvacáté, letošnímu ročníku dominovaly především nejmodernější technologie a celospolečenská prospěšnost včetně udržitelného přístupu k podnikání. 

Tomáš Čupr, majitel společnosti Rohlik Group a držitel titulu EY Podnikatel roku 2021 | EY Podnikatel roku

Vítěze vybrala jako každoročně nezávislá porota složená převážně z národních vítězů minulých ročníků soutěže EY Podnikatel roku. Ta vyzdvihla především vysoký standard kvality služeb Rohlik Group, za nímž stojí motto jejího majitele: „Nejdřív láska, potom peníze“. Právě maximálně profesionální, a přitom přátelský servis, který svým klientům poskytuje, jsou klíčem k úspěchu, který Tomáši Čuprovi umožnil obstát v tak náročném a rychle se vyvíjejícím segmentu, jakým je online prodej potravin a dalšího rychloobrátkového zboží. 

O vítězi minulého ročníku si přečtěte v článku Podnikatelem roku 2020 se stal Josef Průša.

„Je to obrovské uznání práce nejen mojí, ale i celého týmu. Ačkoliv my v Rohlíku řešíme primárně spokojenost našich zákazníků a na žádná velká vyznamenání si tolik nepotrpíme, tak je skvělé vidět a vědět, že si naší práce někdo cení. To nás pochopitelně velmi těší,” uvedl vzápětí po slavnostním vyhlášení na pražském Žofíně držitel titulu EY Podnikatel roku 2021 České republiky Tomáš Čupr.

Rohlik.cz v českém online světě potravin zaujímá 80% podíl na trhu, vloni zaznamenal rekordní 60% růst. Tomáš, který po úspěchu na zahraničních trzích neskrývá ambici vytvořit z Rohlik Group významného panevropského retailera a dostat se do limitu jedné hodiny pro doručení objednávky i ve velkých městech, chce zároveň inspirovat ostatní a přál by si, aby v jeho stopách šly další firmy, pro které by byl zákazník vždy na prvním místě.

Simona Kijonková, majitelka společnosti Packeta Group a finalistka soutěže EY Podnikatel roku 2021 České republiky | EY Podnikatel roku

„Dvaadvacátý ročník soutěže EY Podnikatel roku představil historicky nejvíce podnikatelských osobností, z hlediska oborů dominovaly moderní technologie. Velmi mě těší, že většina podnikatelů klade velký důraz na udržitelnost podnikání, což je oproti předchozím letům novinka,“ řekla Martina Kneiflová, vedoucí partnerka EY v České republice, a dodala: „Jsem přesvědčena, že Tomáš Čupr bude skvěle reprezentovat Českou republiku na celosvětovém finále v Monte Carlu a že jeho příběh osloví mezinárodní porotu stejně jako tomu bylo v tuzemsku.“

Letošními finalisty soutěže a kandidáty na titul EY Podnikatel roku 2021 České republiky se na základě rozhodnutí poroty dále stali: 

Jaromír Opatrný, majitel společnosti WELL PACK s.r.o. a finalista soutěže EY Podnikatel roku 2021 České republiky | EY Podnikatel roku

Vítězové dalších kategorií

Vedle hlavního ocenění se jako každoročně vyhlašovali vítězové i v dalších kategoriích:

  • EY Technologickými podnikateli roku 2021 se stali Jan Jakůbek a Jan Sohar ze společnosti ADVACAM s.r.o. 
  • Trofej EY Začínajícího podnikatele roku 2021 získali Martin Dienstbier a Václav Navrátil ze společnosti DIANA Biotechnologies, s.r.o.
  • Od roku 2006 společnost EY uděluje také cenu za společensky prospěšné podnikání. Letošním držitelem titulu EY Společensky prospěšný podnikatel roku 2021 se stala Kateřina Vacková ze společnosti Loono
  • Pošesté v historii soutěže byla tento rok udělena i Cena České televize – Podnikatelský přínos kultuře a umění, kterou získali Rudolf a Renata Kasperovi ze společnosti KASPER GROUP s.r.o.
  • Cenu čtenářů MF DNES a iDNES.cz za Nejlepší podnikatelský příběh roku 2021 obdrželi Jiří Kůs a Lucie Konečná ze společnosti nanoSPACE s.r.o.

Tak, jako v předchozích letech, i Tomáš Čupr bude co by vítěz národního finále reprezentovat Českou republiku v celosvětovém klání této prestižní soutěže, jež vyhlásí letošního držitele ceny EY Světový podnikatel roku v červnu 2022 v Monte Carlu. Zde bude český zástupce bojovat spolu s ostatními národními vítězi z padesáti čtyř zemí světa.

Zdroj: EY Podnikatel roku

• Teritorium: Česká republika

Doporučujeme