Tradiční slovinský textilní výrobce hledá nového majitele

Slovinská konsolidační banka zahájila prodej většinového podílu slovinské společnosti BETI d.d., významného evropského výrobce barvených polyamidových přízí, novému strategickému majiteli.

Společnost BETI d.d. s obchodní tradicí od r. 1959 patří mezi přední výrobce barvených polyamidových přízí, který disponuje silnou značkou, expertními znalostmi v oblasti textilního průmyslu a zkušeným personálem.

Ilustrační fotografie

O stabilní pozici firmy svědčí také vysoký tržní podíl, jelikož 90 % své produkce exportuje na trhy EU, USA, Ruska a Blízkého východu, má však potenciál dalšího růstu. Firma je rovněž držitelem certifikátů kvality ISO 9001:2015, Eco-tex Class I: Standard 100 a GRS. Mezi klienty společnosti BETI patří světoznámé módní a sportovní značky, jako jsou např. Nike, Nordica, K2, Scott, Triumph, Hugo Boss, Victoria’s Secret, Bruno Banani aj.

Jak vypadá mistrovská židle? Přečtěte si o nábytkářské značce Master and Master

Slovinská konsolidační banka, Družba za upravljanje terjatev bank, d. d., DUTB, prodává většinový, alespoň 86,7% podíl společnosti a rovněž pohledávky vůči společnosti ve výši 4,3 milionu EUR. Po nuceném vyrovnání s DUTB, které bylo ukončeno v r. 2017, došlo ke stabilizaci hospodaření, došlo k růstu obratu i netto zisku.

Pandemie covidu-19 měla na hospodaření firmy negativní dopad, obrat za rok 2020 se snížil o 21 %, účetní období bylo zakončeno ztrátou a došlo i ke snížení stavu zaměstnanců na 125 osob. Rok 2021 však probíhá ve znamení nadstandardního plnění obchodního plánu, společnost generuje stabilní peněžní tok a je solidně připravena na nový investiční cyklus.

Případní zájemci o investici obdrží ze strany prodejce návrh dohody o mlčenlivosti (non-disclosure agreement) a po jeho podpisu další dokumentaci s podrobnějšími informacemi. Prodejní proces bude dvoustupňový, přičemž v 1. fázi probíhá předkládání nezávazných nabídek do poloviny listopadu 2021.

Ve 2. fázi během druhé poloviny listopadu bude umožněna hloubková kontrola (due diligence), sbírání závazných nabídek pak bude probíhat do poloviny letošního prosince. Pro více informací a přímé kontakty na prodejce se můžete obrátit také na Ekonomicko-obchodní oddělení Velvyslanectví ČR v Lublani.

Prodej společnosti BETI je zajímavou investiční příležitostí pro potenciální investory v oblasti textilního průmyslu a v obecném smyslu pro subjekty, které mají zájem o další rozvoj tradiční firmy s globálním dosahem.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Lublani (Slovinsko). Autorka: Dagmar Šober, ekonomicko-obchodní oddělení.

• Teritorium: Evropa | Slovinsko | Zahraničí
• Témata: Zahraniční obchod

Doporučujeme