Třiadvacátým EY Podnikatelem roku 2022 České republiky se stal Jakub Havrlant z Rockaway Capital

Prestižní titul EY Podnikatel roku 2022 České republiky získal Jakub Havrlant, zakladatel investiční skupiny Rockaway Capital, jejíž misí je rozvíjet digitální ekonomiku prostřednictvím budování, investování a akvizic internetových společností.

Nezávislá porota složená převážně z vítězů předešlých let při hodnocení ocenila nejen podnikatelského ducha letošního vítěze, ale především jeho snahu vytvářet svými aktivitami dlouhodobou hodnotu a celospolečenský přínos včetně udržitelného přístupu k podnikání.

Jakub Havrlant, majitel a zakladatel společnosti Rockaway Capital a držitel titulu EY Podnikatel roku 2022 Česká republika | EY Podnikatel roku

Internetové společnosti jako například Invia Group, Heureka.cz, Košík.cz či Euromedia Group jsou značky, které se mezi přední hráče ve svých oborech dostaly velmi rychle a dokázaly si získat i přízeň zákazníků zvyklých na tradiční nakupování v kamenných obchodech. Vedle toho Jakub Havrlant přispívá k rozvoji nadějných digitálních start-upů prostřednictvím Rockaway Ventures Fund.

Investuje do projektů v Česku i Evropě kromě jiného i podle jejich pozitivního vlivu na společnost a životní prostředí. Motto skupiny Jakuba Havrlanta v překladu zní „Zde jsou lvi“. Dává tušit, že neprobádaných možností je v jeho světě stále dost, ať už jde o byznys samotný, či iniciativy v oblasti sportu, kultury či vzdělávání.

„Chtěl bych velmi poděkovat za získané ocenění EY Podnikatel roku 2022 České republiky. Vítězství vnímám jako odměnu za dlouhodobou práci nás všech a je to pro mě známka toho, že vše, co děláme společně s kolegy, děláme dobře a určitě v tom budeme i nadále pokračovat,“ uvedl po převzetí trofeje držitel titulu EY Podnikatel roku 2022 České republiky Jakub Havrlant.

„Jakub Havrlant je příkladem podnikatele, v němž se snoubí odvážná vize se silným tahem na branku. Stačilo mu deset let na vybudování investiční skupiny celoevropského významu s řadou úspěšných značek. Jsem si jistá, že bude v celosvětovém finále soutěže EY Podnikatel roku v Monte Carlu vítězům z ostatních zemí velmisilným soupeřem,“ řekla Martina Kneiflová, vedoucí partnerka EY Česká republika. „Třiadvacátý ročník soutěže EY Podnikatel roku byl opět v mnoha ohledech jiný než ty předešlé. Do soutěže se letos v České republice přihlásilo mnohorodinných firem zaměřených na tradiční řemeslnou výrobu. Některé se dokonce staly krajskými vítězi.“

Zleva: Martina Kneiflová, vedoucí partnerka EY v České republice, Jakub Havrlant, majitel a zakladatel společnosti Rockaway Capital a držitel titulu EY Podnikatel roku 2022 Česká republika, Tomáš Čupr, majitel Rohlik Group a EY Podnikatel roku 2021 | EY Podnikatel roku

„Svět a prostředí, ve kterém žijeme, prochází zejména v posledním roce celou řadou zásadních změn. Prudké výkyvy cen energií, nestabilita, nejisté dodávky materiálů anebo služeb. Uspět je tak ještě složitější než kdy dříve. Hodně firem a podnikatelů v posledním roce bohužel muselo ukončit svou činnost. Velice mě proto těší, že i letos můžeme být součástí oslavy podnikání a toho nejlepšího, co nabízí – tedy kreativitu, vytrvalost, odhodlání, vůli, cit, nadšení a v neposlední řadě inspiraci, která může pomoci i ostatním,“ uvedl Maciej Galant, generální ředitel BMW Czech Republic s.r.o.

„Těší mě, že nominovaní podnikatelé jsou lidé, kteří mají ambice uspět za hranicemi Česka. Ačkoli se EY Podnikatelem roku stane jen jeden, a ten následně postoupí do mezinárodního kola této soutěže, nemám absolutní pochyby, že na globálních trzích uspějí všichni nominovaní a inspirují tak další,“říká Tomáš Salomon, předseda představenstva České spořitelny, a dodává: „Právě úspěch českých podnikatelů a firem a jejich finálních produktů na mezinárodních trzích je klíčovou podmínkou naší transformace od ekonomiky levné pracovní síly k ekonomice s vysokou přidanou hodnotou.“

Letošními finalisty soutěže a kandidáty na titul EY Podnikatel roku 2022 České republiky se na základě rozhodnutí poroty dále stali:

Vedle hlavního ocenění se jako každoročně vyhlašovali vítězové i v dalších kategoriích:

  • EY Technologickými podnikateli roku 2022 se stali Marek Vašíček a Otakar Šuffner ze společnosti FTMO s.r.o.
  • Trofej EY Začínajícího podnikatele roku 2022 získali Linda Šejdová a Tomáš Zahradník ze společnosti snuggs.
  • Už 17 let společnost EY uděluje také cenu za společensky prospěšné podnikání. EY Společensky prospěšným podnikatelem roku 2022 se stal Martin Loučka ze společnosti Centrum paliativní péče, z. ú.
  • Posedmé v historii soutěže byla tento rok udělena i Cena České televize – Podnikatelský přínos kultuře a umění, kterou získal Radek Hegmon ze společnosti Egoé a.s.
  • Cenu čtenářů MF DNES a iDNES.cz za Nejlepší podnikatelský příběh roku 2022 obdrželi Karel Šimánek a Tomáš Hubínek ze společnosti BigHub s.r.o.

Jakub Havrlant se jako národní reprezentant postaví do celosvětového klání soutěže, která je společností EY vyhlašována v bezmála 60 zemích světa a jejíž vítězové jsou vybíráni nezávislými porotami podle jednotných kritérií. EY Světový podnikatel roku bude oznámen v červnu tohoto roku v rámci slavnostního galavečera tradičně konaného v Monte Carlu.

Redakčně upravená tisková zpráva soutěže EY Podnikatel roku

• Teritorium: Česká republika

Doporučujeme