Týden inovací ČR začíná za týden. Představí se světoví i domácí experti, špičkové inovace a technologie

Již v pondělí 10. října začíná 7. ročník Týdne inovací ČR. Jeho motto „Svět ještě nekončí!” vyjadřuje přesvědčení organizátorů, že v současné situaci, kdy na společnost významně doléhají negativní důsledky globálních jevů, nám mohou zásadně pomoct kreativní řešení problémů a také nejmodernější technologie.

Proto budou zúčastnění experti v rámci hlavní události Týdne inovací diskutovat o tom, jak obstát v nejistých časech a naučit se vypořádat s nečekanými jevy. A to jak z pohledu společnosti a jednotlivců, tak i firem, resp. startupů. 

Ilustrační fotografie

Hlavní událost, která proběhne v Cubex Centru Praha, se tradičně skládá ze tří částí. Jednak mezinárodní konference, během které se uskuteční pět diskuzních panelů. Vystoupí na nich nejen odborníci ze zahraničí, mj. Dhiraj Mukherjee, spoluzakladatel globálně úspěšné aplikace Shazam, dále Avner Gal, bývalý velící důstojník a inženýr výzkumu a vývoje v izraelské Navy, později úspěšný lídr několika inovativních firem, či geopolitická analytička a konzultantka světových vlád a bezpečnostních agentur Dr. Anat Hochberg-Marom. 

„V rámci panelových diskuzí se zaměříme také na podle nás důležitá témata, jako je podpora zrodu dalších českých jednorožců, dále na otázky etiky ve spojení s inovacemi a novými technologiemi či podporu zájmu o vědu ve vzdělávání a další,” říká Lukáš Sedláček, zakladatel Týdne inovací ČR a institutu ELAI, který událost organizuje, a také CEO startupu Poetizer.  

Kromě zahraničních hostů vystoupí rovněž osobnosti z ČR, například Simona Kijonková, CEO a zakladatelka logistického holdingu (PACKETA Group), náměstek ministryně pro vědu, výzkum a inovace Štěpán Jurajda nebo Jiří Procházka, první český šampion prestižní UFC v polotěžké váze MMA a mnozí další.   

Česko je sice vždy na podzim tradičním hostitielem významné události v oblasti inovací, co ale země aktuálně potřebuje, aby se posunula mezi evropské lídry v oblasti inovací? Nebrzdí nás stále omezené finanční i lidské zdroje a tuzemský vzdělávací systém? Odpovědi najdete v rozhovoru s Lukášem Sedláčkem na BusinessInfo.cz.

Vůně při online nakupování či výroba vody ze vzduchu

Inovační veletrh pak uvede přes 40 tuzemských i světových inovací a významných technologických projektů. Mimo jiné zařízení iRomaScents, jež obohacuje uživatelský zážitek při sledování filmů, online nakupování či domácí zábavě o vůně. Na veletrhu se dále bude prezentovat systém MAGDA, nástupce českého technologického zázraku S.A.W.E.R., který dokáže třeba i uprostřed pouště vyrobit vodu ze vzduchu. Také první elektrické cello na světě vytištěné na 3D tiskárně, umělá inteligence pro rozpoznávání nálady květin aj.

Koho zajímají aktuální otázky z oblasti kryptoměn, startupů, také ekonomická témata či problematika digitální transformace i autonomního řízení, přijde si na své v rámci třetí částí hlavní události Týdne inovací ČR. Více než 20 inspirativních seminářů povedou například ekonomové Jan Lamser, Tomáš Sedláček a Dominik Stroukal nebo expertka na umělou inteligenci Sara Polak ad. 

Podrobnosti k programu 7. Ročníku Týdne inovací

Desítky doprovodných událostí v řadě měst ČR

K Týdnu inovací ČR také neodmyslitelně patří desítky doprovodných událostí, které probíhají v mnoha tuzemských městech, letos už od 3. října. Například v Brně je to odborná konference Digitální transformace v ČR a ve světě. V Praze se uskuteční veletrh online nástrojů pro malé a středně velké úspěšné firmy s přednáškami, které pomohou lépe se v těchto nástrojích zorientovat.

Pardubický podnikatelský inkubátor P-PINK pak uspořádá den otevřených dveří, během nichž mj. nabídne možnost konzultace podnikatelských nápadů představitelům začínajících projektů. V Ostravě se zase uskuteční TechMeetup konference 2022 zaměřená na IT obor, která nabídne řadu přednášek, například o developmentu, developerském prostředí a developerských nástrojích atp. 

• Oblasti podnikání: Věda, výzkum a vývoj

Doporučujeme