Účast českých firem na výstavě dobývací techniky Mining Week Kazakhstan 2022

Tři české firmy, Ferrit, Inco Engineering a Hansen Electric, se zúčastnily výstavy dobývací techniky Mining Week 2022 v Karagandy, jednom z průmyslových center Kazachstánu.

Velvyslanec Rudolf Hykl výrobce českých technologií podpořil vystoupením na zahájení výstavy a návštěvou jednotlivých stánků firem.

Ilustrační fotografie

Výstava Mining Week Kazakhstan je tradiční událostí v oblasti dobývání, která shromažďuje přední výrobce technologií z desítek zemí světa a koná se v jednom z centrů těžebního průmyslu Kazachstánu, městě Karagandy. Po tříleté pauze se výstavy zúčastnili vystavovatelé z ČR, Německa, Polska, Ukrajiny, Ruska, Běloruska a další.

Velvyslanec Hykl během svého proslovu na oficiálním zahájení výstavy vyzdvihl dlouhodobou spolupráci českých firem s významnými kazachstánskými partnery, která je dána zejména kvalitou a spolehlivostí českých technologií.

Kazachstán po nepokojích? Ekonomiku čekají změny

Své stánky na výstavě měly tři české firmy – Ferrit, Inco Engineering a Hansen Electric. Ferrit též prezentoval v rámci venkovní expozice soupravu závěsných vozíků, využívaných pro hlubinnou těžbu. Inco Engineering se specializuje na podzemní tunely, Hansen Electric se zaměřuje na elektrická zařízení v prostředí s rizikem exploze.

Všechny české firmy úspěšně dodávají na trh Kazachstánu, a to zejména průmyslovým a těžebním gigantům, jako je Arcelor Mittal Temirtau či Kazakhmys. Firma Ferrit se například může pyšnit tím, že všechny závěsné vozíky, používané v hlubinných dolech Arcelor Mittal, jsou českého původu.

Vedoucí zastupitelského úřadu v ČR v doprovodu ekonomické diplomatky Olgy Kalinové české firmy navštívil na jejich stáncích a diskutoval o jejich aktivitách na trhu Kazachstánu a příp. asistenci ze strany zastupitelského úřadu. Tato podpora navázala na podnikatelské mise zahraniční kanceláře CzechTrade Almaty, kterých se dané firmy dlouhodobě účastní a které jsou organizovány ve spolupráci s velvyslanectvím, a byla zástupci českých firem oceněna.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Nur-Sultanu (Kazachstán). Autorka: Olga Kalinová, ekonomická diplomatka.

• Teritorium: Asie | Kazachstán | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Nerostné suroviny a polotovary

Doporučujeme