Umělá inteligence optimalizuje počet lidí v uzavřených prostorách

Český startup Iterait uvádí na trh inovativní řešení využívající AI technologie, které pomáhá obnovení provozu obchodů po pandemii covid-19. Zařízení zajišťuje vyšší bezpečnost zákazníků v uzavřených prostorách tím, že v reálném čase zjišťuje vytíženost prostoru a provozovateli nabízí další rozšiřitelnou funkčnost analýz chování zákazníků.

Přístroj Vividi | Iterait

Zařízení Vividi Stay Safe je nové technologické řešení, které pomáhá snižovat pravděpodobnost nákazy koronavirem v prostorách supermarketů, obchodních center, restaurací, galerií a dalších institucích tím, že reguluje pohyb zákazníků a udržuje prostor optimálně vytížený. Iterait reaguje na současnou situaci, kdy se obchod přesouvá zpět do normálního života a řeší možné obavy z nákazy v přeplněných obchodech nebo restauracích.

Vividi funguje na principu snímání prostoru kamerou, která detekuje všechny příchozí a odchozí osoby. Zaznamenaná data zpracovává v reálném čase a výsledky okamžitě posílá do webové aplikace.  Zákazníci, kteří přichází do obchodu, vidí na obrazovce vedle vchodu aktuální vytíženost. Při překročení maximálního počtu osob jsou nově příchozí upozorněni, aby vyčkali. Zařízení je díky strojovému učení schopno předpovídat čas, jak dlouhá bude doba čekání. Aktuální vytíženost i vytíženost v jednotlivých časech podle historických dat jsou dostupná zákazníkům v interaktivní mapě. Aplikace pomáhá optimalizovat vytíženost prostor a zlepšovat efektivitu služeb.

Vividi rozpozná vstupující osoby s 99 procentní přesností. „Vlastnosti můžeme uzpůsobit konkrétnímu případu užití, v současnosti nabízí několik možností od rozpoznání věku, pohlaví, emocí až po detekci nasazené roušky,“ říká CEO společnosti Iterait Adam Blažek. „Vividi je elegantní malá krabička. Instalace je velmi snadná, stačí ji zapojit do zásuvky a nasměrovat do prostoru. Navíc spotřebovává minimum elektřiny,” dodává Blažek.

Absolutní zabezpečení dat a soukromí zákazníků zajišťuje technologie Edge AI. „Popularita Edge AI je na vzestupu a do pěti let bude u bezpečnostních řešení velkým trendem. Její unikátnost je zejména v tom, že si hardware provádí všechny výpočty uvnitř sebe, takže snadno brání úniku dat či porušení GDPR,” vysvětluje spoluzakladatel společnosti Petr Bělohlávek. 

O společnosti

Iterait je česká firma vyvíjející systémy s umělou inteligencí, počítačovým viděním a strojovým učením. Jejich řešení zvyšují efektivitu, produktivitu nebo kvalitu podnikání v různých odvětvích, v současnosti pomáhají ve zdravotnictví, při výrobních procesech nebo v marketingu.

Redakčně upravená tisková zpráva společnosti Iterait

• Teritorium: Česká republika
• Oblasti podnikání: Bezpečnost | Věda, výzkum a vývoj

Doporučujeme