Unikátní hackathon pomůže seniorům. Jihomoravský kraj podpoří inovace v oblasti asistivních technologií

Pomůcky a moderní technologie, které umožní seniorům zůstat co nejdéle v přirozeném prostředí a zajistí jejich bezpečí, ale také pomoc pro blízké pečující. Přesně to jsou asistivní technologie.

Jihomoravský kraj spolu s Jihomoravskou agenturou pro veřejné inovace (JINAG) pořádá na konci května hackathon „Všude dobře, doma nejlíp“, který odstartuje revoluci v oblasti asistivních technologií na jižní Moravě.

Hackathon „Všude dobře, doma nejlíp“ | Jihomoravský kraj

„Asistivní technologie představují další formu podpory, kterou můžeme nabídnout lidem závislým na pomoci druhých, jejich blízkým nebo sociálním službám, které jim potřebnou pomoc poskytují. Chceme, aby rodiny mohly být pohromadě doma. Využití moderních technologií jim v tom může významným způsobem pomoct. Jihomoravský kraj je už teď lídrem v mnoha inovacích. Proto chci podpořit také rozvoj a dostupnost asistivních technologií v oblasti péče o seniory v našem kraji,“ říká Jana Leitnerová, radní pro sociální a rodinnou politiku, která rozvoj asistivních technologií dlouhodobě podporuje.

Plánovaný hackathon „Všude dobře, doma nejlíp“ bude prostorem pro tvůrčí spolupráci řešitelů z řad technologických firem, poskytovatelů sociálních a zdravotních služeb, studentů a zástupců veřejné správy. „Cílem je společně najít řešení, které zajistí, aby existující asistivní technologie byly lidem dostupné a otevřely dveře dalším inovacím v pomoci těm nejzranitelnějším,“ dodává Leitnerová.

Hackathon se bude konat 25. – 26. května 2023 v prostorách JIC, Brno, Purkyňova 127. Registrace na tuto akci je otevřena pro jednotlivce i týmy na webu Doma je doma.

Vítězné týmy budou odměněny. Pro více informací o hackathonu a jak se do něj zapojit navštivte webové stránky Doma je doma.

Redakčně upravená tisková zpráva Jihomoravského kraje

• Témata: Inovace a startupy
• Oblasti podnikání: Zdravotní a sociální služby

Doporučujeme