Úspěchy pivovarů ve Vietnamu

SABECO s více než 140letou historií je jedničkou na vietnamském trhu s pivem. SABECO má 26 výrobních provozoven, 10 obchodních společností a širokou distribuční síť po celé zemi.

Pivovar vyrábí šest druhů piv, přičemž prémiovou značkou je pivo Saigon Special, které patří mezi nejlepší místní piva. Pivovar získal v roce 2019 dvě zlaté medaile – International Brewing Awards (IBA) a zlatou cenu na International Beer Cup (IBC) v Japonsku.

Ilustrační fotografie

Projekt modernizace a rozšíření kapacity pivovaru byl naplánován na období 2019-2021 a začátkem března byl nový provoz v Quang Ngai slavnostně spuštěn. Investice v rámci tříletého projektu byla 650 mil. Kč. Nová moderní plnící linka z Německa má kapacitu 60 000 plechovek za hodinu. Investovalo se také do nové filtrační linky, nových nádrží, jednotek pro výrobu kvasnic a systému úpravy vody s reverzní osmózou, čímž se v pivovaru zvýšila kapacita na 250 mil. litrů piva ročně.

Podle generálního ředitele společnosti SABECO, Bennetta Neo, se očekává rozšíření kapacity také v pivovarech skupiny v Cu Chi a Soc Trang. Při investicích se hledí kromě zvýšení produkce i na automatizaci a efektivitu výroby, na snížení spotřeby energie a na ochranu životního prostředí (čištění odpadních vod atd.).

Autor: Luboš Marek, místní zástupce ČR pro agro-potravinářství, velvyslanectví ČR v Hanoji. Více informací o nástrojích Ministerstva zemědělství na podporu exportu naleznete na webu eagri.cz v Proexportním okénku.

• Teritorium: Asie | Vietnam | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Obchod | Potravinářský průmysl

Doporučujeme