Už žádný senior v podvýživě! Startup Show vyhrál projekt APnutric

Po loňské online Green Light Startup Show se 14. dubna projekty opět vrátily na prkna Univerzitní auly VŠB-TUO a poprvé tak měly možnost své nápady prezentovat před veřejností a porotou.

Nejvíce zaujal projekt s technologií starou dva tisíce let, designové herní ovladače a aplikace pro sociální zařízení.

Green Light Startup Show | VŠB-TUO

Projekty hodnotili čtyři porotci. Již tradičně investor Miloš Lukačka, zakladatel programu Green Light a dnes také spolumajitel ostravského klubu Dock Jan Jůzl, loňská odborná mentorka a ředitelka Impact Hub Ostrava Jaroslava Kořená a finalista čtvrtého ročníku Martin Lonský z projektu Apu Time

Z devíti akcelerovaných týmů se na Startup Show představilo pět nejlepších – Game Arts, Oh My Shoes, srovnejsolar.cz, Zahradní OLLA a APnutric. Zaměření projektů bylo opět různorodé a každá prezentace unikátní. 

Cenu diváků, kterou věnoval Impact Hub Ostrava, získal projekt Zahradní OLLA a její ručně vyráběné hliněné nádoby usnadňující zavlažování rostlin. Tentýž projekt si také odnesl třetí místo a cenu společnosti 3Pillar Global, jednoho z hlavních partnerů Green Light. Druhou příčku obsadil studentský projekt Game Arts nabízející herní ovladače s vlastním designem přesně podle představ zákazníků. Cenu v hodnotě 50 tisíc korun předala mladým podnikatelům Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava.

Green Light Startup Show | VŠB-TUO

„Myslím si, že podobné programy na univerzitu patří, protože se v nich ukazuje, že je třeba mít odvahu, nevzdávat se a nenechat se odradit prvním nezdarem. A to je ta důležitá zpráva, kterou potřebujeme předat nejen začínajícím podnikatelům, ale všem našim studentům,“ řekl při předávání ceny rektor VŠB-TUO Václav Snášel. 

První místo, tedy 50 tisíc korun od Moravskoslezského kraje, vyhrál projekt APnutric s aplikací Enutric, která pomáhá s nastavováním správné výživy seniorů v domovech a dalších sociálních zařízeních. „Výhru v soutěži nebereme jako cíl, ale naopak jako prostředek a motivaci k dalšímu rozvoji. A to ať už osobnímu, tak celého týmu a našeho hlavního produktu, jímž je Enutric, softwarová aplikace pro zkvalitnění nutriční péče v domovech seniorů,“ uvedl Jiří Kocián z vítězného projektu APnutric.  

Oh my shoes | VŠB-TUO

Letošní startupové odpoledne zahájilo online setkání investorů s vybranými projekty, na které navázal Veletrh startupů. Zde se prezentovalo nejen všech devět akcelerovaných podnikatelských nápadů, ale také někteří absolventi programu Green Light nebo účastníci Green Light Start. Moderování Startup Show se ujal známý moderátor Lukáš Ščurek, alias DJ Lowa.

Green Light je akcelerační program na podporu podnikání. Za devět let se do něj přihlásilo již 478 projektů a samotou Startup Show absolvovalo 71 z nich. Organizátorem programu Green Light je Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava. Program je realizován díky podpoře Moravskoslezského kraje a mnoha dalších podporovatelů.  

Redakčně upravená tisková zpráva VŠB-TUO

Doporučujeme