Zdroj: CzechTrade

V Izraeli vzniká fond na podporu dětí

Skupina významných zakladatelů izraelských technologických startupů, podnikatelů a kapitalistů rizikového kapitálu založila Izraelský dětský fond.

Snahou je vybrat 100 milionů dolarů na podporu dětem, které tragicky přišly o jednoho či oba rodiče v nedávném teroristickém útoku Hamásu na jihu Izraele.

Ilustrační fotografie

V čele Izraelského dětského fondu stojí uznávané postavy izraelské technologické oblasti. Mezi význačné lídry patří Amit Rosenzweig, zakladatel společnosti Ottopia, Tomer Levy, vizionářský generální ředitel umělé inteligence startupu Logz.io, a Michelle Latzer, uznávaná spoluzakladatelka a generální ředitelka fintech společnosti Tweed. Těmto klíčovým hráčům sekundují další významní partneři, jako jsou Tom Livne, generální ředitel technologického jednorožce Verbit, a Eyal Niv, význačný partner izraelského rizikového kapitálu ve firmě Pitango.

ExportMag.cz: Exportní aliance? Staví vzorové chytré město, šíří slávu českého piva

Izraelský dětský fond vznikl jako odezva na tragický teroristický útok Hamásu, který otřásl izraelskými komunitami dne 7. října 2023. Tento čin měl za následek ztrátu mnoha životů, způsobil zranění a zanechal trauma u postižených dětí.

Aby dosáhli svého odvážného cíle 100 milionů dolarů, fond vytvořil rozmanitou strategii. Zahrnuje spuštění významných mediálních kampaní, využití síly crowdfundingu a jednání s lidmi s vysokým majetkem, technologickými firmami, rodinnými kancelářemi a kapitalisty rizikového kapitálu.

Hlavním cílem Izraelského dětského fondu je poskytovat nezbytnou finanční pomoc rodinám, které přijaly odpovědnost za péči o osiřelé děti. Každé dítě obdrží finanční pomoc ve výši 100 000 dolarů, spolu se zárukou mentorství a vedení až do dosažení věku 22 let. Tato finanční podpora má pomoci dětem přecházet do pěstounských rodin, k osvojitelům nebo právním opatrovníkům, přičemž je zohledněna také zvýšená finanční zátěž těchto opatrovníků.

I přesto, že vláda poskytuje podporu, rozsah potřeby je příliš rozsáhlý na to, aby vláda mohla tento problém řešit samostatně. Technologičtí podnikatelé vedoucí iniciativu si uvědomují svou roli v zaplnění mezery, což odráží ducha společenské odpovědnosti.

Společnosti a firmy, které se účastní fondu, nejsou pouze finančně zapojeny, ale angažují se dobrovolně svými zdroji a nabízejí mentorství a vedení dětem. To zahrnuje pomoc dětem při navazování spojení s technologickým průmyslem a dalšími příležitostmi a poskytování emocionální a praktické podpory.

Izraelský dětský fond je inspirující iniciativou, která ztělesňuje hodnoty soucitu a ducha komunity, s cílem poskytnout nezbytnou finanční pomoc a komplexní podporu dětem, které byly hluboce postiženy nedávným tragickým teroristickým útokem v Izraeli.

Zpracoval: Tým zahraniční kanceláře CzechTrade Izrael.
Zdroj: www.timesofisrael.com

• Teritorium: Asie | Izrael | Zahraničí
• Témata: Ekonomika ve světě
• Oblasti podnikání: Služby

Doporučujeme