V Kazachstánu se uskutečnil veletrh dobývací techniky

Ve dnech od 20. do 22. června 2023 se ve městě Karaganda v Kazachstánu konal 18. ročník mezinárodního veletrhu dobývací techniky Mining Week Kazakhstan.

Organizátoři letošní ročník hodnotí více než kladně, zvýšila se účast firem a také počet návštěvníků. Veletrh nepatří k největším co do počtu výstavních hal a vystavovatelů, nicméně svou důležitost v rámci regionu Střední Asie má velikou. Celkem se na výstavě představilo 150 vystavovatelů z 12 zemí světa.

Ilustrační fotografie

V rámci oficiální účasti České republiky se na ploše 56 m2 představilo celkem devět českých firem plus Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR a asociace CDT – Česká dobývací technika. Na stánku se prezentovaly následující společnosti: ENELEX, spol. s r.o., OSTROJ, a.s., HANSEN ELECTRIC, spol. s r.o., ŽDB DRÁTOVNA, a.s., ŘETĚZÁRNA, a.s., ZVVZ GROUP, a.s., ZAM SERVIS, spol. s r.o., NOEN, a.s. a SIGMA GROUP, a.s. Společnost FERRIT, a.s. měla svojí vlastní expozici hned vedle stánku ČR.

ExportMag.cz: V Jordánsku Češi uspěli se sklem, voňavkami i fotovoltaikou

„Kazachstán je pro celou naši asociaci velmi zajímavý trh, kde můžeme nabídnout naše know-how a technologie pro zvýšení efektivity těžby, v čemž máme mnohaleté zkušenosti. Naše společnost ENELEX například dokončuje kalibrace nainstalovaných 4 kusů online analyzátorů kvality uhlí v povrchovém uhelném dole Bogatyr. Tento veletrh tak velmi pomohl našim obchodním aktivitám a pomohl nám úspěšně navázat na dvě mise organizované agenturou CzechTrade, kterých jsme se jako ENELEX účastnili. Určitě se rádi zúčastníme i příštího ročníku Mining Week, jelikož zde vidíme do budoucna veliký potenciál pro naše firmy a možnost částečného vykrytí výpadku trhů Ukrajiny a Ruska,“ uvedl obchodní ředitel společnosti ENELEX a Vice-President asociace Česká dobývací technika Daniel Vacek.

„Navštívili jsme potenciální obchodní partnery ve městech Almaty, Ust Kamenogorsk, Astana a Karaganda a přilehlých oblastech a prezentovali zde rozsáhlý obchodní a výrobní program naší společnosti i celé skupiny Witkowitz Group partnerům v oblasti těžebního průmyslu, včetně významných těžebních a investičních společností. Na obchodní misi dále navázala naše účast na výstavě Mining week Kazachstán, kde jsme vystavovali spolu s dalšími českými firmami z asociace CDT a dalšími. Na výstavě se nám podařilo získat nové kontakty na místní i zahraniční firmy, a také poptávky od potenciálních zákazníků. Obchodní misi i výstavu považujeme pro naši firmu za prospěšnou a úspěšnou. Navazujeme tak na obchodní aktivity v tomto regionu z předchozích let a doufáme, že se nám podaří obchodně uspět,“ řekl Pavel Snášel, obchodní ředitel společnosti NOEN.

Ilustrační fotografie

„Pro naši společnost hlubinné uhelné doly kolem města Karaganda jsou velmi důležitým trhem, obzvlášť v této době, kdy je zastaven export na ruský trh a omezen z hlediska investic na Ukrajině. Do Kazachstánu dodáváme zařízení víc než 15 let, kde již máme navázané obchodní kontakty, vytvořené servisní středisko a držíme sklad náhradních dílů pro naše zařízení. Na konci veletrhu jsme mimo jiné navštívili i důl, kde je uskladněná naše poslední dodávka, kde jsme probrali další kroky pro uvedení do provozu. Budeme jen vítat podporu i v dalších letech pro tento veletrh, kterého se naše společnost bude určitě účastnit,“ zhodnotil účast Alexandr Petrov, obchodní ředitel společnosti Hansen Electric.

„Během výstavy a také na doprovodných akcích jsme měli příležitost setkat se se stávajícím obchodními partnery a také s ostatními potenciálními zákazníky. Získali jsme aktuální informace z trhu v Kazachstánu a také okolních zemích. Kromě stávajících partnerů budeme rozvíjet obchodní vztahy i s novými zákazníky a věříme v posílení pozice na těchto trzích,“ řekl k účasti David Kouřil, vedoucí exportu ze společnosti Řetězárna, a.s.

„V průběhu výstavy proběhla řada zajímavých schůzek a prezentací výrobního programu a našich dodavatelských možností novým potenciálním zákazníkům. Kromě nich se uskutečnila jednání se stávajícími zákazníky a dalšími partnery, které jsme pozvali k návštěvě společného českého stánku a navázali tak na nezbytnou tradici osobního jednání, která byla na čas přerušena pandemickou situací. Kazachstánský trh naše společnost vnímá jako velmi perspektivní, a proto i nadále počítáme s rozvojem obchodních aktivit ZVVZ GROUP, a.s. v tomto teritoriu,“ zhodnotil účast na veletrhu obchodní ředitel společnosti ZVVZ GROUP Martin Levý.

• Teritorium: Asie | Kazachstán | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Nerostné suroviny a polotovary

Doporučujeme