V Portugalsku se představily české firmy z aliance NBC Team

Ve dnech 29. a 30. září 2022 se v prostorách rezidence velvyslance ČR v Portugalsku konal projekt na podporu ekonomické diplomacie zaměřený na prezentaci firem z aliance NBC Team.

Ten sdružuje české podniky, které se zabývají vývojem a výrobou detekčních, ochranných a dekontaminačních prostředků v souvislosti s nukleárními, biologickými a chemickými hrozbami. Projekt vznikl ve spolupráci našeho velvyslanectví s Ministerstvem zahraničních věcí ČR a Ministerstvem obrany ČR.

Ilustrační fotografie

Odbornému publiku tvořenému cca 25 specialisty nákupu vybavení a materiálu portugalských policejních složek, námořnictva, letectva, hasičského sboru a dalších představily své výrobky firmy EGO Zlín, Gumárny Zubří, Oritest a Pohorolec.

Po prezentacích následovaly praktické ukázky výrobků českých firem a networking mezi účastníky v rámci společenského podniku. Zástupci přítomných českých podniků ocenili, že mohou své výrobní portfolio představit přímo konečným uživatelům, z nichž někteří jim zároveň byli schopni podat cennou zpětnou vazbu, neboť řadu z prezentovaných výrobků již používají.

Následné prezentace zúčastněných českých firem v Portugalsku proběhnou v režii jejich místního zástupce, firmy Protilis, na mezinárodním veletrhu obranných a bezpečnostních technologií Segurex, který se bude konat v Lisabonu ve dnech 11.–13. 10. 2022.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Lisabonu (Portugalsko). Autor: Ing. Petr Klíma, zástupce velvyslance.

• Teritorium: Evropa | Portugalsko | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Bezpečnost | Chemický průmysl

Doporučujeme