V Senegalu byl položen základní kámen českého projektu rekonstrukce letišť

V pátek 21. prosince 2018 se uskutečnilo na letišti v Saint-Louis na severozápadě Senegalu oficiální položení základního kamene projektu rekonstrukce pěti regionálních letišť, kterou bude zajišťovat česká firma Transcon Electronic Systems.Projekt rekonstrukce 5 regionálních letišť firmou Transcon Electronic Systems (dále Transcon) je nejen jeden z velkých projektů senegalské vlády, ale i jeden z největších projektů ČR v subsaharské Africe. Ohledně významu projektu pro českou ekonomiku je třeba uvést, že projekt počítá se subdodávkami technologií a produktů od mnoha českých firem, kterým se tak otevřou dveře k dalším aktivitám nejen v Senegalu, ale i v sousedních zemích.

Kontrakt mezi společností Transcon a senegalskými institucemi na rekonstrukci letišť Saint-Louis, Ourossogui-Matam, Ziguinchor, Tambacounda a Kédougou byl podepsán 18. 11. 2017. Následovala řada jednání na různých úrovních o technických a ekonomických aspektech projektu.

Příchod prezidenta Salla na tribunu

Příchod prezidenta Salla na tribunu

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Dakaru (Senegal). Autor: Mgr. Pavel Zástěra, ekonomický diplomat.

• Témata: Zahraniční obchod
• Teritorium: Afrika | Senegal | Zahraničí