Včelaři z Karlovarska letos opět získají dotace od kraje

Zvýšení počtu včelstev a zkvalitnění jejich chovu v regionu v tomto roce tradičně podpoří Karlovarský kraj. Mezi včelaře rozdělí celkem 1,1 milionu korun.

Rozhodla o tom Rada Karlovarského kraje na svém jednání 25. dubna 2022. Příjem elektronických žádostí probíhal v první polovině ledna letošního roku.

Ilustrační fotografie

„Celkem 81 žadatelů splnilo veškeré podmínky pro udělení dotace, rozdělili jsme tedy částku ve výši 1 milion 118 tisíc korun z původně 2 milionů korun alokovaných v dotačním programu. Byl bych rád, kdyby se nám i díky krajskému příspěvku povedlo motivovat k celoživotnímu zájmu o včelařství i začínající včelaře, kteří se této zálibě chtějí věnovat,“ uvedl náměstek hejtmana Karel Jakobec.

Dotace pro každého z žadatelů se poskytuje do výše 80 procent uznatelných nákladů, maximálně jde o 14 tisíc korun. Žadatel může podat v rámci dotačního programu pouze jednu žádost. Dotaci lze využít mimo jiné na nákup nových nástavkových úlů, včelstev nebo oddělků, voskových mezistěn, rámků či k pořízení včelařských kukel, klobouků, kombinéz a rukavic.

• Témata: Dotace a financování
• Oblasti podnikání: Zemědělství a lesnictví

Doporučujeme