Ve Spojených arabských emirátech proběhl zemědělský veletrh Agra Middle East

V prostorách dubajského výstaviště WTC proběhl od 9. do 10. října 2023 největší čistě zemědělský veletrh Agra Middle East. Veletrh se prezentuje jako největší v regionu s touto specializací.

V předchozích letech se konal v zadní části dubajského výstaviště, letos se akce přesunula do hlavních sálů, kde zaplnila dvě haly. Tento specificky zaměřený veletrh přilákal poměrně dost návštěvníků a byl velmi kvalitně zorganizovaný.

Ilustrační fotografie

Letos poprvé byly na veletrhu vidět také národní stánky. Největší prezentaci přibližně 15 firem mělo Německo, Turecko a dále především země jihovýchodní Asie. Mezi vystavovatele patřili zejména dodavatelé zemědělských strojů, firmy zaměřené na hnojiva a podporu úrody, produkty pro rybí farmy či výrobu vertikálních farem a souvisejícího vybavení.

ExportMag.cz: Namíchat si müsli po svém? „Zábavné pochoutky“ firmy Mixit uspěly i ve světě

Celkový počet vystavujících byl lehce přes 100 a akce přilákala během dvou výstavních dní kolem 5000 návštěvníků. Pozitivní je tedy určitá vzestupná tendence a po tomto ročníku se dá očekávat, že příští rok bude o to silnější. Agra Middle East se do Dubaje vrátí 7. října 2024.

Jako každý rok bylo hlavním partnerem veletrhu místní Ministerstvo pro klimatické změny a životní prostředí. Součástí výstavy byla také konference zaměřená na zemědělství v regionu. Příští měsíc se uskuteční veletrh VIV Middle East v Abú Dhabí.

Autor: Lukáš Zamrzla, zemědělský diplomat velvyslanectví ČR v Abú Dhabí. Více informací o nástrojích Ministerstva zemědělství na podporu exportu naleznete na webu eagri.cz v Proexportním okénku.

• Témata: Zahraniční obchod

Doporučujeme