Ve Spojených arabských emirátech se uskuteční veletrh zaměřený na zemědělství a potravinářství

Nově vznikající projekt, který bude zaštiťovat několik akcí pořádaných během jednoho týdne, ponese název Abu Dhabi Agricultural and Food Security Week.

Půjde o první konání nově vzniklého projektu a proběhne od 21. do 25. listopadu 2021. Největší část akcí se bude konat v prostorách národního výstaviště Abú Dhabí ADNEC.

Během tohoto týdne budou na území emirátu probíhat akce zaměřené především na udržitelné zemědělství, produkci potravin a problematiku potravinové bezpečnosti. Mezi to patří například vertikální farmaření, hydroponie, akvaponie, zemědělství v kontrolovaném prostředí nebo udržitelné hospodaření. Jednou z doprovodných akcí bude také konference pro potravinovou bezpečnost a udělování globálních cen za udržitelné zemědělství.

Pro firmy a osobnosti, které se zaměřují na potravinovou bezpečnost a udržitelnost, budou připraveny odborné semináře, profesionální lekce a workshopy.

K probíhající akci se také přidá symposium mezinárodní federace včelařů Apimondia, založené v Římě v roce 1879. Od toho si pořadatelé slibují, že lépe rozvinou sektor včelaření v celém regionu.

Dle oficiálního vyjádření je pořádání Abu Dhabi Agricultural and Food Security Week výsledkem strategie emirátu Abú Dhabí, který má za cíl zaručit bezpečné potraviny, ekologicky udržitelné zdroje a rozvoj moderního zemědělství ve Spojených arabských emirátech.

Celému týdnu budou vévodit zejména dvě již známé akce. Tou první je globální fórum pro zemědělské inovace GFIA, které již od roku 2014 láká zajímavé projekty do Abú Dhabí. Od jeho vzniku bylo v zemi představeno více než 1500 zemědělských inovací a prezentováno mezinárodním odborníkům. Druhou akcí je veletrh VIV MEA, známý mezinárodní veletrh, který je zaměřený na veterinární produkty, rozvoj chovu skotu, produkce mléčných výrobků, chovu ryb a drůbeže.

Neméně důležitou doprovodnou akcí bude také Cold Chain Expo, konference zaměřená na způsoby dopravy a globálního exportu, které zajistí nejmenší množství odpadů a ztrát.

Dle plánovaných konferencí, veletrhu, doprovodných událostí a podpoře velkého množství mezinárodních státních a privátních organizací, může z Abu Dhabi Agricultural and Food Security Week vzniknout zásadní událost na poli moderního zemědělství a agrotechnologií.

Autor: Lukáš Zamrzla, zemědělský diplomat velvyslanectví ČR v Abú Dhabí. Více informací o nástrojích Ministerstva zemědělství na podporu exportu naleznete na webu eagri.cz v Proexportním okénku.

• Témata: Zahraniční obchod

Doporučujeme