Zdroj: CzechTrade

Ve Vídni proběhl druhý Czech Startup Day

Na půdě českého velvyslanectví ve Vídni zorganizovala zahraniční kancelář CzechTrade Rakousko ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí, agenturou CzechInvest a evropským inovačním a technologickým institutem EIT Manufacturing druhý ročník Czech Startup Day.

Cílem akce je propojit české startupy s rakouskými investory a hlavními aktéry rakouského startupového ekosystému. České inovace tak mají šanci proniknout za naše hranice a získat potřebnou finanční podporu i kontakty pro další růst.

Ilustrační foto

Na letošním ročníku se představilo 18 startupů před 8 investičními fondy a několika angel investory. Startupy v tříminutovém taktu prezentovaly nové nápady z oblastí AI, digitalizace, zelených technologií, energetiky, ale i turismu nebo volnočasových aktivit.

Součástí programu byly dvě panelové diskuze, které nabídly startupům informace k založení pobočky v Rakousku, nalezení nových obchodních partnerů a zákazníků, specifikům místního trhu, akceleračním programům nebo dostupné finanční podpoře. Mezi panelisty vystoupili zástupci rakouské investiční agentury ABA, vídeňské hospodářské agentury VBA, největšího startupového festivalu ViennaUp, rakouské kanceláře CzechTrade, právní kanceláře Havel & Partners, investiční platformy Investown nebo zakladatel startupu Arbo Technologies i startupový mentor.

Během následného networkingu měli investoři příležitost zjistit podrobnosti o jednotlivých firmách a jejich plánech na rakouském trhu. Startupy se seznámily s možnostmi expanze do zahraničí a podporou, kterou jim místní organizace umí nabídnout.

V posledních letech došlo v Rakousku k výraznému nárůstu investic do startupů, což ukazuje na důvěru investorů v místní startupovou scénu. Ta je velmi rozmanitá a dynamická, s důrazem na informační technologie, finanční služby, zelené technologie, udržitelnost nebo Life Sciences.

Rakousko má velmi propracovaný a košatý systém podpory startupů a navíc může fungovat jako testovací trh pro expanzi do dalších evropských zemí. Díky tomu je zejména Vídeň stále oblíbenější destinací pro založení sídla zahraničních firem. Loni se jich zde podle agentury ABA usídlilo 237, což je oproti předchozímu roku 5% nárůst, a jedenáct z nich bylo původem z České republiky.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Rakousko.

• Teritorium: Evropa | Rakousko | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Investice

Doporučujeme