Veletrh AgroViet 2023 v Hanoji představuje zemědělské produkty

V Hanoji byla dne 14. září zahájena 23. mezinárodní zemědělská výstava AgroViet 2023. Čtyřdenní akce se účastní více než 100 domácích a mezinárodních vystavovatelů.

Mezinárodní stánky jsou zejména z Číny, Ruské federace, Jižní Koreje a Austrálie. Domácí vystavovatelé jsou ze 45 různých provincií.

Ilustrační fotografie

Například provincie Vinh Long představuje 3hvězdičkové a 4hvězdičkové produkty OCOP (One Commune, One Product). Podle vedoucího Agricultural Technical Services Center, který se zaměřuje na poradenství a podporu obchodu, se Vinh Long v současné době může pochlubit 32 čtyřhvězdičkovými produkty a 66 tříhvězdičkovými produkty OCOP.

ExportMag.cz: Výrobce tradiční slivovice ze Zlínska oslavil 100 let a začíná prodávat i do zahraničí

Téma výstavy AgroViet 2023 „Propojování hodnotových řetězců pro udržitelný rozvoj zemědělství“ nejen podporuje a rozšiřuje mezinárodní ekonomickou spolupráci a propagaci značek, ale slouží také jako příležitost pro podniky, družstva a vlastníky produktů OCOP ke konsolidaci a prozkoumání domácích a exportních trhů.

Větší a významnější akcí v oblasti zemědělských produktů a zemědělské techniky je blížící se veletrh Foodtech Vietnam, který se bude konat v Ho Či Minově Městě ve dnech od 13. do 16. prosince 2023. Tento veletrh je významnou událostí v agrární oblasti nejen v rámci Vietnamu, ale i regionu jihovýchodní Asie, kde žije více než půl miliardy lidí. Termín akce v zimním období nehraje v tropické oblasti žádnou roli.

Minulého ročníku veletrhu Foodtech (v roce 2022) se zúčastnilo 189 firem z 25 zemí a veletrh navštívilo přes 10 000 lidí. Veletrh Foodtech Vietnam 2023 byl proto zahrnut mezi projekty na podporu ekonomické diplomacie a velvyslanectví České republiky v Hanoji ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství ČR připravuje prezentaci českých firem za účelem rozšíření či nalezení nových příležitostí v agrární oblasti. Účast pro české agrární společnosti je zdarma.

Autor: Luboš Marek, místní zástupce ČR pro agro-potravinářství, velvyslanectví ČR v Hanoji. Více informací o nástrojích Ministerstva zemědělství na podporu exportu naleznete na webu eagri.cz v Proexportním okénku.

• Teritorium: Asie | Vietnam | Zahraničí
• Témata: Zahraniční obchod
• Oblasti podnikání: Potravinářský průmysl

Doporučujeme