Zdroj: CzechTrade

Veletrh Aquatherm 2023 potvrdil velký potenciál ázerbájdžánského trhu

Ve dnech 19.–21. října 2023 proběhl v Baku 15. ročník mezinárodního stavebního veletrhu BakuBuild a Aquatherm. Veletrhu se zúčastnilo na 400 vystavovatelů z 20 zemí. Šest z nich bylo českých.

Letos byla formou oficiální účasti, podpořené Ministerstvem průmyslu a obchodu, na výstavě Aquatherm poprvé zastoupena také Česká republika. V národním pavilonu se představilo šest společností podnikajících v sektoru vodohospodaření, a to ABO valve, HP trend, IN-EKO TEAM, Kubíček VHS, Minib a Thermona.

Baku, Ázerbájdžán

Zúčastněné české firmy jednaly v průběhu tří dnů výstavy s téměř stovkou potenciálních obchodních partnerů. Pro některé z nich se jedná o první návštěvu Ázerbájdžánu, ale například společnosti Kubíček VHS, Minib a Thermona na trhu působí již několik let. Naše firmy považují Ázerbájdžán za velice perspektivní. Thermona tu našla spolehlivého partnera, přes kterého prodává své plynové kotle.

ExportMag.cz: Česká firma uspěla v Turecku s dodávkami pro plynovody

„Společnost Thermona využila účasti zejména k posílení pozice značky na ázerbajdžánském trhu. Díky geografické poloze Ázerbájdžánu je na trhu zastoupeno více než padesát značek kotlů vyráběných v Evropě, ale i v Číně nebo Koreji. V této konkurenci se nám daří prosadit díky spolupráci s místní společností i dobrému jménu České republiky, že odtud pochází kvalitní výrobky,“ uvedl jednatel společnosti Thermona Marek Nováček.

Pro Ázerbájdžán je voda a hospodaření s ní národní prioritou stejně jako stavebnictví. Tyto obory mají pro české firmy značnou perspektivu a skýtají pro ně v Ázerbájdžánu řadu příležitostí k uplatnění.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Ázerbájdžán.
Zdroj: Zahraniční kancelář CzechTrade Ázerbájdžán

• Teritorium: Asie | Ázerbájdžán | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Voda, odpady a životní prostředí

Doporučujeme