Vietnamské firmy představí své produkty na největším asijském veletrhu F&B

Celkem 160 vietnamských firem z oblasti potravinářství a nápojů (F&B) představí své produkty na největším asijském veletrhu F&B, který se uskuteční v Bangkoku.

Na veletrhu THAIFEX ‒ Anuga Asia 2023 se představí celkem 3 000 vystavovatelů ze 43 zemí. Řadu let se veletrhu účastní přední vietnamské firmy z oboru jako Vinamilk, Acecook Vietnam aj. Poprvé se letos veletrhu zúčastní agentura Investiční a obchodní centrum Ho Či Minova Města (ITPC).

Ilustrační fotografie

Vietnamské zemědělské a potravinářské produkty budou propagovány jako „bezpečné, výživné, šetrné k životnímu prostředí a vysoce kvalitní“. Na veletrhu bude představena gastronomie, potravinářské technologie, mražené potraviny, bio rýže, med, produkty z ptačích hnízd, ovoce, zelenina, čerstvé maso, mořské plody, cukrovinky, zpracované potraviny, mléčné výrobky atd.

Součástí veletrhu je i virtuální forma prezentace, která uspokojí potřeby návštěvníků, kteří se nemohou na výstavu dostavit osobně. Virtuální veletrh umožní procházet a vybírat kategorie produktů, které je zajímají, a přitom si prohlížet 3D modely, videa, katalogy a obrázky produktů. Mohou také navázat kontakt prostřednictvím videohovorů nebo chatu.

ExportMag.cz: Namíchat si müsli po svém? „Zábavné pochoutky“ firmy Mixit uspěly i ve světě

V rámci veletrhu proběhnou konference pro sdílení znalostí a zkušeností mezi odborníky a nadšenci v oboru.

Vietnamské firmy za thajskou konkurencí většinou pokulhávají a na veletrhu se proto zaměřují spíše na globální obchodníky, kteří hledají nové příležitosti v jihovýchodní Asii. Existují ale oblasti, ve kterých se Vietnam stává uznávaným světovým producentem, např. pěstování a zpracování kávy, nebo čaje. Módním trendem se ve Vietnamu stala výroba řemeslného ginu.

Průměrný růst oboru F&B ve Vietnamu v letech 2021–2026 odhaduje poradenská společnost Mordor Intelligence na 9 % ročně. Odborníci doporučují vietnamským podnikům, aby se zaměřily na budování značek a dlouhodobou strategii, aby na mezinárodním trhu zůstaly konkurenceschopné.

Letošní veletrh pod heslem „Beyond Food Experience“ by měl přilákat více než 60 000 návštěvníků z více než 120 zemí. Natiya Suchinda, ředitelka thajského úřadu pro podporu zemědělství a průmyslu, uvedla, že veletrh usnadní obchodní transakce v hodnotě přes 2 mld. USD.

Autor: Luboš Marek, místní zástupce ČR pro agro-potravinářství, velvyslanectví ČR v Hanoji. Více informací o nástrojích Ministerstva zemědělství na podporu exportu naleznete na webu eagri.cz v Proexportním okénku.

• Teritorium: Asie | Vietnam | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Potravinářský průmysl

Doporučujeme