Vietnamský Hanoj spojí s Prahou přímá letecká linka

Jihovýchodní Asie se stále těší velkému zájmu zahraničních investorů.Z celkové proinvestované částky za první půlku letošního roku, která činila víc než 16,7 miliardy dolarů, připadlo nejvíce na Hongkong. Ten přilákal téměř třetinový podíl. Další v pořadí jsou přibližně shodně Jižní Korea a Singapur a o pomyslnou třetí příčku se dělí Čína s Japonskem.

Investice rostou také ve Vietnamu. Poptávka po evropské kvalitě a aktuální téma EVFTA (Evropsko-vietnamská dohoda o volném obchodu) hýbe celou zemí. Vládní i soukromé organizace sdružující místní a zahraniční podnikatele pořádají odborné semináře a konference za hojné účasti převážně odborného publika. Jinými slovy je správný čas přidat Vietnam do hledáčku exportérů. Bonusem pro Česko je jednání o přímém leteckém spojení Praha–Hanoj, jehož spuštění je plánováno na první čtvrtletí příštího roku. Provozovat ho má letecká společnost Bamboo Airways.

Převzato z časopisu Export a podnikání, přílohy týdeníku Euro a měsíčníku Profit, vycházející ve spolupráci s agenturou CzechTrade a Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. Autor článku: Ivan Nikl, CzechTrade Ho Či Minovo Město.
Rubrika časopisu na euro.cz

• Teritorium: Asie | Vietnam | Zahraničí
• Témata: Zahraniční obchod
• Oblasti podnikání: Služby

Doporučujeme